Pondělní výuka náhradou za odpadlé středy

6. 5. 2002 | | Nezařazené

Vedení školy nechce studenty připravit o více hodin, než je nutné. Očekávané prázdniny v souvislosti s podzimním zasedáním NATO dle jeho rozhodnutí tedy nebudou a dvě květnové sváteční středy se alespoň částečně nahradí.

Vedení školy nechce studenty připravit o více hodin, než je nutné. Očekávané prázdniny v souvislosti s podzimním zasedáním NATO dle jeho rozhodnutí tedy nebudou a dvě květnové sváteční středy se alespoň částečně nahradí.

V tomto semestru výuka neskončí čtrnáctým týdnem, ale bude pokračovat ještě v týdnu následujícím. A to v pondělí 20. května. Jedná se o náhradu za 1. a 8. května, uvádí se v devátém bodu zápisu z jednání vedení č. 76 ze 14. ledna 2002. Toto rozhodnutí prorektorka pro studijní a pedagogickou činnost doc. Dana Zadražilová vysvětlila následovně: „Jedna fakulta to požadovala, že nestihnou odučit.“ Přiznává ale, že nahrazovat by se nemělo. Vedení školy se totiž loni usneslo na tom, že při prodloužení semestru na čtrnáct týdnů se náhradní výuka konat nebude.

Pokud má student středeční kurz pouze jednou za čtrnáct dní, pak se zřejmě bude radovat ten, který jej navštěvuje v týdnu lichém, protože se ho pondělní výuka týkat nebude. Problémem ale je, že se o tomto náhradním termínu příliš neví. A to nejen mezi studenty, ale i vyučujícími. „Děkani to zřejmě kantorům neřekli,“ podotýká Zadražilová.

Těsně před uzávěrkou Studentského listu bylo, i naší zásluhou, v přízemí Nové budovy na nástěnce pro pedagogiku vyvěšeno oznámení o náhradním termínu. Také na internetových stránkách školy v rubrice zprávy lze tuto informaci najít.

Co se týče listopadového zasedání NATO, někteří studující i učitelé spekulovali o tom, že kvůli obavám o bezpečnost bude VŠE uzavřena. Vedení školy ale podle Zadražilové zatím nevidí k tomuto kroku důvod: „Pokud by se to ukázalo nezbytné, tak bychom změnili harmonogram, ale nebudeme dopředu přijímat žádná opatření. To až podle situace.“

Registrace na příští semestr poběží od 20. května do 7. června, poslední možnost bude ještě v srpnu (19.-23. 8. 2002). Zimní semestr začne 16. září lichým týdnem a potrvá do 20. 12. 2002. Zkouškové období končí 21. 1. 2003.

Mohlo by tě zajímat: