Pravidla pro rozdělování kolejí existují

11. 11. 2004 | | Nezařazené

Letošní přidělování kolejí a lůžek na kolejích VŠE dopadlo oproti minulým rokům o poznání hůř. Shodla se na tom Centrální kolejní rada (CKR), složená z kolejních rad jednotlivých kolejí, na svém říjnovém zasedání. Díky dosud zavedeným pravidlům se v uplynulých letech dosahovalo mnohem větší spokojenosti ubytovaných. Koordinátor CKR Michal Seibert podle nich však letos nepostupoval.

Michal Seibert, který letos rozděloval koleje, čelí ostré kritice. Při své práci podle Centrální kolejní rady nepostupoval regulérně.

Letošní přidělování kolejí a lůžek na kolejích VŠE dopadlo oproti minulým rokům o poznání hůř. Shodla se na tom Centrální kolejní rada (CKR), složená z kolejních rad jednotlivých kolejí, na svém říjnovém zasedání. Díky dosud zavedeným pravidlům se v uplynulých letech dosahovalo mnohem větší spokojenosti ubytovaných. Koordinátor CKR Michal Seibert podle nich však letos nepostupoval. Právě on měl za úkol rozdělit ubytované studenty na jednotlivé bloky kolejí. Pravidla tedy existují a jsou dokonce sepsána. Jejich zveřejnění přislíbil předseda CKR Ivan Chovanec. Měly by být k nahlédnutí na stránkách CKR.

Lítost celé CKR nad vzniklou situací vyjádřil Chovanec v oficiálním prohlášení. Omlouvá se za problémy způsobené mnoha studentům, Správě účelových zařízení a jednotlivým kolejním radám. „Rozdělování lůžek na kolejích je vůbec nejviditelnější prací kolejních rad,“ uvádí. „Špatné rozdělení kolejí proto vrhá stín na jejich další činnost. Netvrdím, že je tomu tak všude, ale na mnoha kolejích je patrná.“ Jediným postihem pro Michala Seiberta za jeho špatnou práci může být podle Chovance pouze to, že ho už studenti nezvolí do kolejní rady.

S kritikou snesenou na jeho hlavu Seibert nesouhlasí. „Letos jsem se musel více či méně odchýlit od pravidel. Důvodem bylo navýšeni kapacity kolejí a komplikace s rozdělováním zahraničních studentů,“ brání se. „Nejvíc se ozývají ti členové CKR, kteří trávili prázdniny na dovolené. Místo toho, aby nám o prázdninách, kdy měli ubytování na koleji zadarmo, pomohli. To je i případ Ivana Chovance, který se v září vrátil z USA. My, kteří jsme pilně a svědomitě pracovali, jsme bohužel v menšině.“ Seibert a ostatní členové jednotlivých kolejních rad, kteří v létě rozdělovali pokoje, se shodují na tom, že měli nelehké podmínky a málo času. Zároveň si ale navzájem vytýkají, že mezi nimi vázla komunikace.

Rodná čísla ubytovaných volně na síti

Z počítače Michala Seiberta údajně pochází soubor, který se dostal do redakce Studentského listu. Ten obsahoval seznam ubytovaných na kolejích Jarov I včetně rodných čísel. Rozdělování pokojů na tomto bloku měl na starosti právě Seibert. Podle anonymního odesílatele byl dokument v létě v době rozdělování lůžek volně přístupný na kolejní síti. Kromě osobních údajů obsahuje seznam u některých jmen poznámku „VIP“ nebo „BIG VIP“.

„Co se týká ukradení souboru, nedokážu to vyloučit,“ říká Seibert. „Jeho pravost nemůžu potvrdit ani vyvrátit.“ Poznamenal, že nemusí výhradně pocházet od něj, protože se liší od jeho stylu práce. Podobných seznamů existovalo v době přidělování asi padesát a neustále se měnily, mazaly a sestavovaly nové. Tyto si Seibert následně vyměňoval s jednotlivými kolejními radami elektronickou poštou. „Kolejní síť jsem používal jen na sdílení mediálních souborů. Ne na sdílení údajů o ubytovaných,“ dodává.

Existenci „VIP“ poznámek přiznal. Podle něj mohly existovat, ať už se jednalo o požadavky kolejních rad či Správy účelových zařízení či dalších stran. „Každý člen CKR mohl po domluvě ovlivnit umístění zhruba tří svých známých. Nevidím na tom vůbec nic špatného,“ říká Seibert a doplňuje: „Zatímco ostatní studenti leží o prázdninách u vody či u moře, tak kolejní rady musí pracovat na ubytování.“

Mohlo by tě zajímat: