Přehled akcí: koncert školního sboru, přednáška o Himalájích a největší piknik v Praze

19. 6. 2017 | | Studentský život, Zprávy ze školy koncert3

Třetí červnový týden s sebou přináší mnoho zajímavých kulturních akcí – od koncertu školního sboru, přes přednášku o utajené zemi, až po křest knihy Václava Matějky. To nejlepší však na studenty čeká v pátek – začnou totiž prázdniny. A jak tento den oslavit lépe než piknikem na Karlově náměstí.

Pondělí 19.6.

Pondělní večer si můžete vyplnit zajímavou kulturní akcí. Musica Oeconomica Pragensis zve všechny studenty i veřejnost na svůj Letní koncert, na kterém zazní skladby Claudia Monteverdiho, Henryho Purcella a dalších světových skladatelů. Událost se koná pod záštitou rektorky Vysoké školy ekonomické Hany Machkové. Akce proběhne v kostele Českobratrské církve evangelické v Praze na Vinohradech v 19:30 hodin.

Úterý 20.6.

V úterý proběhne cestovatelská přednáška, která se bude konat v Centru Černý Most od 18:00 hodin. Přednášet na téma Horní Dolpo – utajená země Himaláje bude Pavla Bičíková. Dozvíte se o 20 denním přechodu odlehlé himalájské oblasti, o vysokých horách a budhistické kultuře. Celoroční cyklus pravidelných cestovatelských úterků organizuje a uvádí Karel Wolf (www.kolemsveta.cz).

Středa 21.6.

S kulturními akcemi lze pokračovat i ve středu, tentokrát v Malešickém parku, kde se bude konat koncert Žij s hudbou s Prahou 10. Na akci od 12:00 do 20:00 hodin vystoupí kapely jako Sto zvířat, The Prostitutes a další alternativní umělci. Různé hudební žánry se představí na čtyřech pódiích, vstup je zdarma.

Čtvrtek 22.6.

Ve čtvrtek vás zve Václav Matějka, filmový režisér, scénárista a spisovatel, na křest své knihy Jak se hledá perla. V hrabalovském, částečně autobiografickém příběhu vyprávěném očima malého chlapce, vzpomíná na všední i nevšední okamžiky ze života v Katovicích během posledních měsíců války a na osvobození americkou armádou v roce 1945. Slavnostní křest knihy i autogramiáda autora pro širokou veřejnost proběhne v 15:30 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v Praze. Z knihy bude číst Josef Somr a Jana Gýrová. Nebudou chybět ani další zajímavé osobnosti, které knihu s Václavem Matějkou přijdou pokřtít.

Pátek 23.6.

V pátek a v sobotu se pokusí Prague Fashion Market 19  překonat rekord největšího pikniku pod širým nebem. Pokud toho chcete být součástí, vezměte piknikovou deku a vyrazte na Karlovo náměstí. Na místě bude na výběr mnoho delikates, k zábavě také workshopů a společenských her.

Páteční den také znamená pro všechny studenty ekonomky konec zkouškového období.

Mohlo by tě zajímat: