Přehled akcí: Ohňostroj, párty na Staromáku a novoroční vejšlap

30. 12. 2018 | | Studentský život Prague New Year 2016 fireworks

S rokem 2018 se budeme brzy muset rozloučit. Pro ty, kteří zůstávají v Praze, nabízíme několik tipů, jak si vstup do nového roku zpříjemnit. Můžete navštívit slavnosti v centru Prahy nebo si vydat na výlet s Klubem českých turistů. Nový rok pak můžete začít netradičně noční prohlídkou pražské ZOO či hokejovým zápasem HC Ekonom. Rozhodně si však nenechte ujít tradiční novoroční ohňostroj na Letné.

Pondělí 31.12.2018

Pokud toužíte oslavit konec starého roku v romantickém centru Prahy, přijďte na Staroměstské náměstí, na kterém se bude od 17:00do půlnoci konat koncert plný českých a světových hitů.

Úterý 1.1.2019

Program na Staroměstském náměstí pak pokračuje v novém roce od 15:00. Těšit se můžete na novoroční zpěvy předních českých i zahraničních operních sólistů a novoroční koncert historické hudby.

V 18:00 pak začne v Letenských sadech tradiční novoroční ohňostroj, který potrvá patnáct minut. Vhodná místa na jeho sledování jsou vrchy Petřín a Vítkov, svah v Riegrových sadech, Čechův, Mánesův a Štefánikův most, Dvořákovo nábřeží, nebo samotná Letná.

Klub českých turistů vás zve na 48. ročník tradičního novoročního vejšlapu. Ten odstartuje v 9:00 u železniční stanice v Klánovicích. Předpokládaný konec je 16:00Kostelci nad Černými Lesy. Celá trasa má 24 kilometrů, je však možné absolvovat pouze část a skončit v Úvalech, Uhříněvsi, Říčanech nebo v Mukařově.

Čtvrtek 3.1.2019

Svůj první zápas v novém roku odehraje tým HC Ekonom. Jejich soupeřem bude tým HC Hockey Sport Shop. Zápas začne 21:00 v Ice Areně Letňany.

Pátek 4.1.2019

Ve vybraných termínech probíhají v ZOO Praha noční prohlídky . I vy tak můžete nahlédnout do života nočních živočichů, které přes den jen tak neuvidíte. Na prohlídku je potřeba se předem registrovat.

Neděle 6.1.2019

Malostranského náměstí vyrazí ve 14:00 již tradiční Průvod Tří králů, kteří přes Karlův most dojde až k živému Betlému na Staroměstském náměstí. Chybět nebudou velbloudi a hudební program zakončený Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Foto: commons.wikimedia.org

Mohlo by tě zajímat: