Přehled akcí: Začíná týden vědy a techniky, ale nechybí ani cestovatelské přednášky

1. 11. 2020 | | Studentský život Praha

Autorkou článku je Natálie Vojtková

Ani pokračující nouzový stav, a s ním i přijatá omezení kulturních a vzdělávacích akcí, vás nenechá ukousat se doma nudou. Velké množství organizátorů se přizpůsobilo situaci a přesunulo akce do zcela onlinového prostředí. Během příštího týdne budete moci nahlédnout do zákulisí práce zdravotnických záchranářů, zajet si do Afriky nebo se dozvědět jaká jsou pro a proti veganské stravy.

Pondělí 2. listopadu

V pondělí začne Týden vědy a techniky pořádaný Akademií věd ČR. Všechny přednášky letos proběhnou online a na své si přijdou nejen vědci a technikové. Více informací v programu.

Ve 20:00 se pak můžete virtuálně přesunout do brněnského Café Práh a následně rovnou do Tanzanie. Proběhne totiž cestovatelská přednáška fotografa Pavla Svobody, který bude vyprávět příběh o tom, jak poprvé vycestoval do Afriky s batohem na zádech. Zakoupením vstupenky na přenos v síti GoOut podpoříte tréninkovou kavárnu Práh, ve které pracují tělesně postižení. Ceny se pohybují od 150 do 280 Kč.

Úterý 3. listopadu

Chcete vyjet do zahraničí, ale ještě máte mnoho nezodpovězených otázek? Tak nejen pro vás připravilo Oddělení zahraničních styků již tradiční informační schůzku pro zájemce o studium v zahraničí. MS Teams žhavte v 17:00.

Skupipa Pomáháme dobrým myšlenkám České spořitelny pořádá v 16:00 online přednášku s názvem Jak pracovat se zákazníkem. Kateřina Tomášková uvede posluchače do problematiky komunikace se zákazníkem a představí nové trendy a nástroje, které se využívají k vylepšování klientské spokojenosti. Připojit na přednášku se můžete pomocí odkazu přímo na facebookové události.

Na úterý připravila Česká resuscitační rada společně se Zdravotnickou záchrannou službou Hradce Králové on-line přednášku s názvem Seznamte se: Zdravotnický záchranář. Zdravotníci odpoví na otázky, jak se stát záchranářem či jaké vybavení dnes používají. Přiblíží také, jak zvládají pandemii onemocnění COVID-19. Událost se koná v 16:30 prostřednictvím živého přenosu na Facebooku a Youtube Muzea východních Čech.

Středa 4. listopadu

V 18:00 proběhne online webinář COVID-19 s Petrem Smejkalem, hlavním epidemiologem Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM).  ověřené informace a doporučení jak chránit sebe a své okolí. Během webináře, který bude vysílán živě na Facebooku neziskové organizace Loono, získáte ověřené informace a doporučení jak chránit sebe i své okolí a budete mít možnost pokládat dotazy.

V rámci Týdne vědy, který bude probíhat od 2. do 8. listopadu na online platformách Akademie věd České republiky, proběhne událost s názvem Josef Sudek a fotografická dokumentace uměleckých děl. Na přednášce se dozvíte více o výzkumném projektu zaměřeném na Sudkovu pozůstalost, která byla rozdělena do několika institucí. Přednáška začíná v 17:30, je třeba se na ni registrovat zde.

Máte-li rádi současné umění, nemůžete si nechat ujít vernisáž výstavy mladých umělců s názvem Hoří mi květ v pražské galerii Světova 1. Zahájení výstavy proběhne v 19:00 online skrze fotodokumentaci. Výstavu však můžete vidět zvenku skrze okna galerie.

Čtvrtek 5. listopadu

Klub cestovatelů VŠE také přešel do online prostředí a na čtvrtek připravila jejich členka Alice přednášku o jejích Aupair zážitky v Británii a Německu. Zoom se spustí ve 20:00 a odkaz přibyde v události.

V 16:00 pořádají studentské organizace Junior Diplomat Initiative a Klub mladých politologů Debatu s ministrem zahraničních věcí Tomášem Petříčkem. Debatovat se bude o česko-amerických vztazích a možnosti dopadu výsledků amerických voleb na ně. Akci bude moderovat proděkan pro pedagogiku Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické, Pavel Hnát. Na akci je potřeba se registrovat vyplněním tohoto formuláře.

V 19:00 bude zahájen slavnostním živým přenosem queer filmový festival Mezipatra. Večer zahájí moderátorské duo Buchty (Zuzana Fuksová a Ivana Veselková z Radia Wave), následovat bude premiéra německého filmu Nic ve zlým. Chybět nebude ani online DJ set. Vstupenky nejen na tuto online projekci festivalu můžete zakoupit na GoOut. Ceny začínají na 100 korunách, záleží jen na vás, jak moc se rozhodnete festival podpořit.

Sobota 7. listopadu

Pro všechny příznivce alternativního stravování se v 11:00 koná online webinář s názvem Rostlinná strava – ano či ne? Čtyři odborníci odpoví na nejčastější otázky o veganství a rostlinné stravě ze dvou úhlů pohledu. Zjistíte, co si myslí o tom, zda je veganství vhodné pro děti, nebo zda je rostlinná strava dostačující pro vrcholové sportovce. Na seminář je třeba si zakoupit lístek v ceně od 250 Kč.

Neděle 8. listopadu

Už od pondělí bude probíhat online FotoŠkoda Week, během nějž každý den proběhnou videorozhovory, fotografické přednášky a besedy s osobnostmi fotografie. V neděli v rámci streamu Jak fotit na cestách fotograf Václav Křížek společně s Matoušem Vinšem, autorem knih Travel Bible a Travel Jobs, odpoví na otázky, jak se připravit na focení, co si zabalit s sebou a jak hledat ty správné lokace. Vysílání bude probíhat od 13:30 na Facebooku a youtube kanálu FotoŠkoda.

Foto: Tereza Větrovcová

Mohlo by tě zajímat: