Preventivní karanténu na kolejích VŠE využívají dva studenti, recepční na kolejích provádí „screening studentů“

6. 3. 2020 | | Zprávy ze školy Koronavirus

Riziko nákazy koronavirem COVID-19 se promítlo i do opatření chodu kolejí Vysoké školy ekonomické (VŠE). Ve středu 4.3.2020 vydala Správa účelových zařízení VŠE (SÚZ) Příkaz ředitele, který upravuje práva a povinnosti studentů a zaměstnanců SÚZ vracejících se z rizikových oblastí. Podle Martiny Mlynářové, zástupkyně PR VŠE, však u žádných osob spojovaných s VŠE nákaza prokázaná nebyla, v preventivní karanténě je 8 osob. Jeden zaměstnanec, který v minulém týdnu pobýval v Itálii, pracuje z domova.

Nově vydaný Příkaz vyzývá studenty vracející se rizikových oblastí, aby strávili 14-denní karanténu ve svém bydlišti nebo v neodkladných a odůvodněných případech ve speciálně vyhrazených buňkách na koleji Blanice nebo na jiných určených místech. ,,Šest studentů je v karanténě/izolaci mimo koleje. Jeden ubytovaný bydlí na samostatném pokoji na Thalerově koleji. Tato osoba absolvovala v minulém týdnu vyšetření a je bez jakýchkoli příznaků. Další osobu jsme přestěhovali z Palachovy koleje do pokojů vyhrazených pro karanténu na Blanici,“ komentuje stav Mlynářová.

Vzniklá opatření mají také dopady na povinnosti zaměstnanců kolejí. Kromě běžné agendy jsou povinni provádět „namátkový screening osob ubytovaných na kolejích VŠE, tzn. všímat si, zda ubytované osoby a hoteloví hosté nevykazují symptomy respiračního onemocnění a příznaky onemocnění COVID-19″. ,,Všichni pracovníci SÚZ zaujali k problematice velmi zodpovědný postoj. Ubytovaní se chovají vstřícně a pokyny pracovníků SÚZ plní a respektují,“ doplňuje Mlynářová.

Na základě uvedených Příkazů byla zavedena např. tato opatření:

  • Koleje jsou vybaveny virucidními úklidovými prostředky, papírovými ručníky, alkoholovými mýdly na dobu 90 dnů
  • Koleje jsou vybaveny respirátory a ochrannými oděvy včetně brýlí pro pracovníky úklidu a provozu
  • Jsou monitorováni všichni čínští studenti, kteří se vrátili z Číny, a ubytovaní, kteří pobývali v Itálii. Vedoucí koleje jsou s těmito osobami v kontaktu
  • Pracovníci SÚZ denně monitorují aktuální situaci v ČR
  • Byly zřízeny karanténní ubytovací prostory na koleji Blanice, kam byla zatím umístěna jedna studentka, která pobývala v Itálii, ale žádné příznaky se u ní neprojevují

Celé znění Příkazu vydaného dne 4.3. naleznete zde a Příkaz ze dne 12.2. zde.

 

 

Mohlo by tě zajímat: