Přihlašování na vedlejšky, letní kina a festivaly. Týdenní přehled akcí

19. 8. 2018 | | Studentský život maella

Další týden přinese opět spoustu zajímavých filmů a hudby. Kromě tipů na promítání v letních kinech se v našem přehledu dočtete také o Koncertu 68, který bude na Václavském náměstí pořádat Český rozhlas. Hudební zážitek vás čeká také na festivalu Finlandia Mácháč. A pokud milujete jídlo, určitě nezapomeňte v sobotu vyrazit na Street Food festival na Náplavce.

Pondělí, 20. srpna

Jste studentem magisterského studia a ještě jste si nevybrali vedlejšku? Tak pospěšte! Uzávěrka přihlášek na vedlejší specializace je totiž jen do pondělí. Přihlásit se můžete přímo přes InSIS. Zkušenosti absolventů některých vedlejšek se můžete dočíst přímo u nás na webu zde.

Úterý, 21. srpna

Na Václavském náměstí přímo u koně proběhne Koncert 68, kde zazní největší hity šedesátých let, zejména ty z roku 1968.Vystoupí zde  Aneta Langerová, Vojta Dyk, Jana Kirschner a další. Koncert pořádá Český rozhlas a vstup na něj je zdarma. Akce začíná ve 20 hodin.

Středa, 22. srpna

Potřebujete si oprášit cizí jazyky? Přijďte na Prague BlaBla Langue Exchange, která se bude konat na Letné od 19:30. Dorazit může kdokoliv. Jazyky k procvičení jsou různé. Vstupné je zdarma.

Čtvrtek, 23. srpna

V letním kině Regina se bude promítat český film Úsměvy smutných mužů. Film s prvky dramatu a komedie vypráví o složité cestě čtyř mužů, kteří se potkají v léčebně, kde se snaží zbavit závislosti na alkoholu. Promítání začne ve 20:30 a za vstupné zaplatíte 90 korun.

Další večerní promítání chystá také letní kino v Kasárně Karlín. Zhlédnout tu budete moc film Volný pád. Hlavní hrdina William Foster jednoho letního dne uvízne v dopravní zácpě. Se slovy „Jdu domů!“ vystoupí z vozu a dá se na cestu, která se postupně mění v jeho pomstu světu. Jeho první zbraní je baseballová pálka, kterou však brzy vymění za nože, pušku a samopal. Vstupenku zakoupíte za 80 korun na stránkách GoOut.cz nebo na místě. Prodej začne hodinu před promítáním.

Pátek, 24. srpna

V pátek odstartuje již 18. ročník festivalu Finlandia Mácháč na Máchově jezeře. Vystoupí zde několik DJů z různých koutů světa. Z těch světově nejznámějších dorazí například Armin van Buuren nebo DJ Hardwell. Akce potrvá až do soboty. Více podrobností ohledně vstupenek, ubytování a dopravy najdete na stránkách festivalu.

Sobota, 25. srpna

Pokud patříte mezi milovníky jídla, jistě vás potěší Street Food festival na Smíchovské Náplavce, který nabídne nespočet druhů pokrmů a nápojů z různých zemí. Zakoupíte tu také exotické ovce. Festival odstartuje v 10 hodin a potrvá až do večera do 20 hodin. Vstupné vás vyjde na 50 korun.

Projekci filmu Escobar nabídne divákům Karlínská scéna Regina. Pablo Escobar byl známý jako vůdce kokainového impéria v Kolumbii, kde byl přezdíván největším drogovým baronem. Film mapuje jeho život a ukazuje, jak se postupně stal jedním z nejbohatších a nejnebezpečnějších lidí planety. Hlavní roli ztvárnil herec Javier Bardem. Ve filmu si zahrála také Penélope Cruz. Film začíná v 20:30. Vstupenky koupíte za 80 korun.

Neděle, 26. srpna

Konec týdne uzavře promítání filmu Zlato v letním kině v Riegrových sadech. Příběh byl natočen podle skutečné události. Americký businessman Kenny Wells se vydává do indonéské džungle hledat zlato, aby zachránil svoji rodinnou těžařskou firmu, která se zrovna nachází v nepříznivé situaci. Zásoby zlata však musí chránit před obchodníky z Wall Street. Film začíná od 20:30 a vstup na něj volný.

Mohlo by tě zajímat: