Promítání filmu Jan Palach a výstava 1968. Týdenní přehled akcí

25. 11. 2018 | | Studentský život JAN-PALACH_CUDLIN_20170819_DSC_8393

Pomalu začíná zima a spolu s ní přicházejí na Staromák vánoční trhy. Na konci listopadu si připomínáme padesáté výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy, a proto se při té příležitosti bude na VŠE konat výstava dobových fotografií a křest knihy věnované roku 1968. Den na to se můžete podívat na promítání filmu Jan Palach přímo v Likešově aule, po kterém bude následovat diskuze s jeho bývalými spolužáky. Více se dočtete v následujícím přehledu.

Pondělí 26.11.

Pokud by vás lákalo si po škole najít stáž v Evropské unii a nevíte jak na to, přijďte na přednášku od European Horizons, která se bude konat v 18:00SB 225. Na akci je nutná registrace.

Úterý 27.11.

Nejenom škola, ale taky iList pro vás zorganizoval akci zaměřenou na rok 1968. V Likešově aule se bude od 18:00 konat promítání filmu Jan Palach. Po skončení promítání proběhne diskuze s bývalými studenty VŠE a spolužáky Jana Palacha.

V rámci programu bude zahájena výstava dobových fotografií, která bude následně umístěna v Rajské budově. Pro účastníky je připraven reprint studentského časopisu VŠE EKONOM z prosince 1968, který pro vás připravil iList.

Čtvrtek 29.11.

Pokud máte rádi hokej a chcete podpořit tým naší školy HC Ekonom, přijďte je podpořit na zápas proti HC Vltavín. Zápas se bude konat na Zimním stadionu Říčany od 19:45.

V prostorách VŠE proběhne již čtrnáctý ročník Dne s Velkou čtyřkou. Cílem této celodenní akce je ukázat studentům práci v daních a v auditu ve čtyřech největších poradenských společnostech: EY, KPMG, PWC a Deloitte. Začátek je v 10:00 ve čtvrtém patře NB.

Jaké je to cestovat po Pákistánu se dozvíte na Cestovatelském meetingu s podtitulem 6 týdnů v Pákistánu, který pro vás zorganizoval spolek AEGEE. Začátek je v 19:45 v místnosti RB 212.

Pátek 30.11.

V prostorách xPORTu na Jarově se bude konat celodenní konference Venture Summit 2018, která bude zaměřena na diskuzi o různých možnostech financování startupů. Kromě přednášek a workshopů proběhne také oficiální otevření nových prostor xPORTu. Oficiální zahájení konference bude v 9:00.

K cestování se ještě vrátíme, přesuneme se však do Jižní Ameriky, konkrétně do Kolumbie. Pokud vás zajímá, jak vypadají vesnice a život domorodých Wayuu a jak vypadá činnost neziskové organizace Shipia Wayuu, přijďte v 19:00 na přednášku Trochu jiná Kolumbie do Kavárny dobrodruha.

Sobota 1.12.

Na Staroměstské náměstí se po roce opět vracejí tradiční vánoční trhy. Oficiální rozsvícení vánočního stromečku proběhne v 16:30.

Neděle 2.12.

Pokud vám cestování pořád nestačilo, nenechte si ujít promítání dokumentárního filmu Madagaskar, ve kterém se vám ukáže země plná kontrastů, úžasných lidí, krásné přírody, ale také plná chudoby a obrovské korupce. Začátek je v 18:00Kavárně dobrodruha.

Foto: cinemart.cz

 

Mohlo by tě zajímat: