Pubquiz a celá řada přednášek: týdenní přehled akcí

1. 3. 2020 | | Studentský život, Zprávy ze školy Startup festival (1)

I přes paniku z koronaviru a vykoupené obchody Praha pořád žije. Březen přímo láká k tomu něco podniknout, tak si vyberte třeba některou z přednášek, které se chystají na ekonomce. A  pokud se chystáte na Erasmus a nemáte doloženou dostatečnou jazykovou úroveň, nezapomeňte na páteční jazykový test.

Pondělí 2.března

Eurocentru Praha se v pondělí od 17 hodin bude konat (nejen) panelová diskuse o Evropské unii s názvem Jak na kariéru v institucích EU. Vystoupí zástupci z řad studentů i institucí a prostor bude i na Vaše dotazy. Nutné potvrzení účasti registrací.

V podnělí také můžete zavítat na anglickou přednášku Global and Macroeconomic Consequences of Brexit od Raffaelly A. Tenconi, kterou pořádá Katedra světové ekonomiky. Přijďte do NB A od 12:45 hodin

Úterý 3. března

Na dalším z pravidelných Exportních večerů FMV bude přednášet Lukáš Trzaskalik i tom jak obchodovat v Latinské Americe. Akce míří primárně na studenty příslušné vedlejší specializace, ale jsou zváni i nezapsaní studenti z VŠE a mimo ni. Přednáška začíná v 18 hodin v RB 211.

V RB 101 od 19:45 vám Michal Ptáček z CzechCrunch řekne své tipy, jak vybudovat úspěšný start-up. Na akci je nutné se registrovat.

Středa 4. března

Ekonomická nerovnost: její příčiny a možná opatření

Ve středu od 18 hodin se můžete těšit na přednášku od Ctirada Slavíka, kterou pořádá RethinkingEconomics.cz. Součástí je představení modelů pro studium ekonomické nerovnosti ve společnosti.

Ve středu se bude v Rajské budově konat den otevřených dveří cizojazyčných programů. Vybírat můžete ze čtyř bakalářských a osmi magisterských programů. Vše potřebné se dozvíte v případě bakalářských programů od 17:00, u těch magisterských od 18:00.

Ve středu se od 20:00 také v baru Magneto na Jarově koná první pubquiz spolku 4FIS v letním semestru. Na akci je potřeba registrace.

Šárka Koliášová z EventArchitect vám na přednášce Letem světem cestovním ruchem představí tipy, jak rozjet vaši kariéru v cestovním ruchu. Akci pořádá Cufr v SB 308 od 19:45.

Od 17 hodin v Rytířské ulici se bude konat workshop Usměvavá kaligrafie od All Arts Clubu. Za 390 Kč se naučíte jak krásně psát a ještě dostanete potřeby k absolování kurzu. Registrace je nutná a sraz bude před vchodem do budovy České spořitelny.

Od 19:45 v NB A Vás Jaroslav Tamchyna seznámí s odvětvím franchisu. Přednášku Franchising jako dlouhodobá investiční příležitost tam pořádá Klub Investorů.

V rámci cyklu absolventských střed se můžete těšit na přednášku pro absolventy od olympioničky Kláry Křížové o jejím životě a cestě. Přednáška, tentokrát s názvem Nadechni se, se uskuteční od 18:00 RB. Nezapomeňte se registrovat tady.

Čtvrtek 5. března

Ve čtvrtek od 18 hodin se v SB 302 bude pod záštitou 4FISu konat Photoworkshop s Adobe Photoshop. Předchozí zkušenosti nejsou nutné, s sebou si přineste vlastní notebook s nainstalovaným programem a myš. Kapacita je omezená, je nutné se registrovat.

Pátek 6. března

Pokud plánujete v akademickém roce 2020/2021 vyjet do zahraničí a nemáte doložitelnou jazykovou úroveň, budete znalost jazyka doložit pomocí testu. Ten se bude psát právě v pátek, podrobnosti zjistíte na stránkách OZS.

Sobota 7. března

Nechce se vám o víkendu vařit? Na Smíchovské Náplavce v sobotu od 10:00 v rámci tradičního Polívkování najdete nespočet polévek ze všech koutů světa a samozřejmě i doprovodný program. Foodpass stojí 50 Kč.

Mohlo by tě zajímat: