Snídaně se už nepodává, ale setkat se s rektorkou můžete stále

27. 11. 2003 | | Zprávy ze školy titulní obrázek

Proč není více kapacit pro ubytování a co bude nového s kolejemi? Jak vaří nový provozovatel menzy, firma Eurest? Jak nám chutná? O tom všem diskutovali se studenty v úterý 21. října 2003 rektorka VŠE doc. Jaroslava Durčáková, zástupci SÚZ a představitelé firmy Eurest. Studenti se dotazovali zástupců firmy Eurest na stravovací systém a novinky, které Eurest do budoucna na VŠE chystá.

Proč není více kapacit pro ubytování a co bude nového s kolejemi? Jak vaří nový provozovatel menzy, firma Eurest? Jak nám chutná? O tom všem diskutovali se studenty v úterý 21. října 2003 rektorka VŠE doc. Jaroslava Durčáková, zástupci SÚZ a představitelé firmy Eurest.

Studenti se dotazovali zástupců firmy Eurest na stravovací systém a novinky, které Eurest do budoucna na VŠE chystá. „V příštím akademickém roce plánujeme zanést bezobjednávkový systém, abychom stravovací systém ještě více zjednodušili,“ řekl ing. Jan Jiran, provozní ředitel Eurestu. „Reagujeme také na písemné připomínky strávníků, které jsme obdrželi, a děkujeme za ně,“ dodal ing. Miroslav Hons, ředitel regionálního provozu Eurestu.

Setkání s rektorkou
Setkání s rektorkou nad menzou a kolejemi

Vedle menzy se diskutovalo také o problémech s ubytováním studentů. I přesto, že klesla bodová hranice pro přidělení koleje, nemohly být uspokojeny všechny požadavky studentů. Na koleji Krystal je v současné době obsazeno 111 lůžek z celkových 150 určených pro studenty VŠE. „Někteří studenti na Krystalu bydlet nechtějí. Mnozí nenastoupili k ubytování, a proto zůstala místa volná,“ řekla rektorka VŠE doc. Jaroslava Durčáková. Na internetových stránkách SÚZ byla publikována výzva pro neubytované studenty VŠE, kteří měli do 31. října 2003 zaslat své žádosti o ubytování na SÚZ. V případě uvolnění kapacit by tak na ně přišla řada.

Jak dále rektorka sdělila, ministerstvo školství plánuje v blízké budoucnosti změnit politiku dotování kolejí. Studentům by měla být poskytnuta přímá dotace v podobě kolejního stipendia.

Na závěr rektorka poděkovala všem zúčastněným a připomněla, že si velmi ráda vyslechne všechny připomínky studentů k těmto i jiným problémům školy.

Mohlo by tě zajímat: