Speciální číslo pro prváky: Jak se neztratit na ekonomce

10. 8. 2017 | | Prvácké číslo, Studentský život, Zprávy ze školy Terminy, prvácké číslo

Milí prváci, vítejte na ekonomce! Máte už po zápisech a nyní tápete v nástrahách školního systému, nevíte, jak si zapsat předměty a co znamenají jednotlivé zkratky učeben? Nepanikařte! Tým redaktorů iListu pro vás připravil speciální prvácké číslo. Samozřejmě si ho mohou pro osvěžení znalostí prolistovat i studenti vyšších ročníků.

Prvácké číslo, jehož vydání podpořila Česká spořitelna a vedení VŠE, máme pro případné zájemce, kteří se s ním ještě nesetkali, k dispozici i v tištěné podobě.

Na ekonomce máme nejvíce studentských spolků

Na Vysoké škole ekonomické působí přes čtyřicet studentských spolků, což nás řadí na první místo mezi pražskými vysokými školami. Existuje tedy nespočet možností, kde uplatnit svoje znalosti a rozvinout své dovednosti. Naše studentská organizace se jmenuje iList a na škole letošním rokem působíme již 19 let. Dvakrát za semestr vydáváme stejnojmenný časopis, kde čtenáře informujeme o nejdůležitějších celoškolských událostech, novinkách na fakultách nebo sportovních a kulturních událostech. Přinášíme také rozhovory s úspěšnými podnikateli, absolventy, studenty, ale i s našimi vyučujícími nebo vedením školy.

První číslo v tomto semestru vyjde 2. října a lze ho zakoupit na stálých prodejních místech na Žižkově (kavárna Deštník, prodejna skript, antikvariát VŠE a menza Italská) nebo na Jižním Městě (bufet v přízemí budovy). Pokud preferujete osobní setkání a chtěli byste se seznámit s našimi redaktory, první týden prodejů (tedy od 2. 10.) si od nich můžete číslo koupit (a třeba si s nimi i popovídat). Na Žižkově prodáváme vždy celý den od 9 do 18 hodin mezi menzami v budově Italská a na Jižním Městě vždy o přestávkách mezi hodinami u vrátnice. Zakoupit ho můžete i online na Alza media (dříve Publero), kde najdete i starší čísla.

Baví tě psát, fotit, malovat, grafický design nebo se chceš naučit, jak v praxi funguje marketing, propagace, distribuce nebo účetnictví? Neváhej a přijď se podívat na jednu z našich týdenních schůzek, které se konají každé pondělí od 19:30 v SB112. Nestíháte na schůzku dorazit, ale rádi byste se zapojili? Nejsnazší je nám napsat na e-mail: redakce@ilist.cz (jelikož jsme také studenti, jen o pár let starší, vykat nám ještě nemusíte).

Samozřejmě takových informací, které proudí ve všech školních systémech a temně hučí v chodbách ekonomky je víc, než které se vejdou na stránky jak prváckého, tak semestrálních čísel. Proto další zajímavé články a tipy najdete na našem webu www.ilist.cz. Každý den přidáváme nové příspěvky nejen ze školního prostředí, ale třeba i ze světa byznysu, sportu nebo akcí v matičce Praze. Na Facebooku nás hledejte pod rafinovaným názvem Studentský list.

 

Mohlo by tě zajímat: