Studenti multimédií zazářili v soutěži Creative Challenge 2022

31. 3. 2023 | | Zprávy ze školy Creative Challenge

Podzimní běh soutěže OMD Creative Challenge ovládli studenti multimédií Vysoké školy ekonomické (VŠE). Vítězství si domů odnesl tým s názvem Kreativní krávy ve složení Michaela Ondráková, Dana Linh Nguyen a Barbora Pavlů s konceptem České značky v české appce. Na druhé příčce se umístil tým Artisun ve složení Vladimíra Kodajová, Aurika Bugaeva a Michal Kovář s nápadem Nepochybuj! ZOOT ti sluší.

Se zadáním vytvořit originální, efektivní a v praxi využitelnou kampaň, která pomůže co nejlépe představit novou aplikaci společnosti ZOOT, se studenti popasovali tak, že všech pět studentských týmů z VŠE postoupilo až do samotného finále. Nejúspěšnější koncept představila iListu členka vítězného týmu Michaela Ondráková. „Zoot v reklamě pracuje například s českými filmy, ale na české zboží se nezaměřuje. A to byl prostor pro náš nápad,“ vysvětlila. Tým Kreativní krávy vymyslel koncept, kde by zákazníci v aplikaci mohli vidět speciálně vytvořenou sekci pouze českých značek. „Vyzdvihovalo by to lokální značky a zároveň umožnilo zákazníkům vidět variaci možností, jak nakupovat více lokálně,“ doplnila Michaela. Tým kolem konceptu vytvořil také bannery a plakáty, které by se věnovaly jednotlivým českým firmám nebo známým českým heslům.

Michaela dále přiblížila rozdělení práce v týmu. „Já jsem byla CEO, Dana měla na starosti grafiku a Bára se věnovala kreativní části. Realita byla samozřejmě jiná, všechny jsme nakonec vymýšlely všechno.“ Michaela se svojí role držela, ve stejnou dobu ještě v rámci vedlejšky pracovala spolu s dalšími kolegy na jiném zadání pro reálného klienta. „I když bylo dost náročné pracovat na dvou velkých projektech a strategiích, nakonec se nám podařilo uspět v obou případech,“ dodala.

Návrh, který se umístil na druhém místě s názvem Nepochybuj! ZOOT ti sluší vycházel z myšlenky, že lidé často pochybují o tom, co jim opravdu sluší. Proto je pro ně důležité znát názor ostatních předtím, než se rozhodnou o nákupu. „Náš tým přišel s jednoduchým řešením v podobě aplikace, která by mimo jiné propojila uživatele mezi sebou, umožnila jim sdílet fotografie přímo ze ZOOT kabinky a dostat na svůj nový outfit zpětnou vazbu,“ vysvětlila iListu Vladimíra Kodajová. Doplnila také, že důležité bylo, aby všichni členové týmu rozuměli hlavní myšlence, jelikož před porotou ji prezentovali všichni.

Finálové kolo proběhlo 7. prosince v kancelářích společnosti OMD, kde prezentovalo své výstupy pět nejlepších týmů. Největší výzvou byla podle slov Vladimíry právě prezentace. „V OMD nám vytvořili příjemné zázemí a hezky se o nás starali, i tak jsme ale měli strach, abychom dodrželi čas a aby nás klient nepřekvapil nějakou záludnou otázkou,“ svěřila se iListu. Vítězný tým získal od ZOOTu poukázky v hodnotě pět tisíc korun a možnost placené pracovní stáže v OMD.

„Účast v soutěži bych doporučila všema deseti. Celá vedlejška byla super zkušenost, ale soutěž byla velkou součástí. Člověk si sáhne na komplexní marketingovou strategii a kreativu, musí si věci pospojovat a přemýšlet i nad financemi nebo realizací. Mně konkrétně právě vedlejška a soutěž odstartovala kariéru, protože se mi najednou začaly hromadit nabídky na práci,“ zakončila Michaela. Její slova doplnila Vladimíra. „I přesto, že se náš tým umístil na druhém místě, tak jsme měli velkou radost a myslím, že na soutěž budeme ještě dlouho vzpomínat. Prezentovat před klientem v jiném prostředí než ve škole je zkušenost k nezaplacení.“

Foto: web Katedry multimédií

Mohlo by tě zajímat: