Studenti prvního ročníku Multimédií spolupořádali Benefiční koncert Hraní pro hraní

28. 12. 2019 | | Studentský život, Zprávy ze školy Hraní pro hraní benefice multimedia

První z plánovaného cyklu koncertů Hraní pro hraní proběhl v úterý 10. prosince 2019 od 19:00 v aule Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy na Malostranském náměstí. Cílem projektu Hraní pro hraní je podpora neziskové organizase SOS dětské vesničky.

Za klavírem večer zahájila Lucie Langerová, která vystupuje sólově i jako členka komorních souborů. Dále hrál Adam Stráňavský, klavírista původem ze Slovenska, který se podílel na kompletní nahrávce klavírního díla Eugena Suchoně. Po přestávce vystoupil Filip Hořínek, absolvent Akademie múzických umění v Praze a švýcarských Hochschule Luzern a Zürcher Hochschule der Künste. Večer završil moderátor celého večera, Jan Novák, fyzik působící na Technické univerzitě v Liberci, jenž kromě interpretace méně známých autorů také sám skládá. Posluchači mohli slyšet skladby od Bacha, Rachmaninova, Liszte či Chabriera.

,,Každý vystupující dokázal zaujmout, nejvíce mě však upoutal pan Novák v závěru večera,“ říká Karolína, která koncert navštívila. Dále dodává, že oceňuje neformální atmosféru a krásu prostor. ,,Doufám, že příště koncert zaujme více lidí, kteří nebudou lhostejní a přispějí dětem,“ uzavírá své hodnocení.

V průběhu večera bylo na transparentním účtu vybráno přes 29 000 Kč, na místě se pak vybíralo prodejem výrobků dětí z MŠ U Slunečních hodin Říčany, příspěvkem za využití šatny či koupí sklenice vína. Organizace SOS Dětské vesničky tak získala celkem 32 000 Kč.

Projekt Hraní pro hraní zaštiťuje Spolek Johnyho Newmana, jehož zakladatelem je Jan Novák. Na realizaci tohoto prvního koncertu se podíleli také studenti Katedry multimédií Vysoké školy ekonomické v Praze. Přesná data dalších koncertů organizátoři ještě neznají, nicméně na příští advent plánují tuto akci opakovat na stejném místě. Více informací o Hraní pro hraní naleznete zde.

Foto: autorka

Mohlo by tě zajímat: