Studenti VŠE staví školu v Africe

27. 3. 2008 | | Zprávy ze školy

Studenti VŠE se zapojili do humanitární pomoci na zvýšení vzdělanosti dětí v Africe. Projekt má zajistit výstavby škol a jiných zařízení v šesti afrických státech. Podpořit tuto iniciativu bude možno na několika akcích.

Studenti VŠE se zapojili do humanitární pomoci na zvýšení vzdělanosti dětí v Africe. Projekt má zajistit výstavby škol a jiných zařízení v šesti afrických státech. Podpořit tuto iniciativu bude možno na několika akcích.

Studenti Vysoké školy ekonomické v Praze se společně se studenty z ostatních evropských vysokých škol, které jsou součástí CEMS (Community of European Management Schools), zapojují do iniciativy UNICEF a Nadace Nelsona Mandely „Schools for Africa“. Cílem této iniciativy je zvýšit přístupnost vzdělání v šesti afrických zemích (Angola, Malawi, Mosambik, Rwanda, JAR a Zimbabwe), kde ještě stále žije mnoho dětí, které nemají šanci získat ani základní vzdělání. V sub-saharské Africe je to celkem více než 45 milionů dětí, pro které je možnost studovat naprosto nedostupná. V dlouhodobém horizontu se jedná o lidi, kteří by se v budoucnosti měli podílet na rozvoji své země.

V následujících třech letech by iniciativa studentů z členských škol CEMS měla vést k realizaci dvou konkrétních projektů – první ve Rwandě a druhý v Mosambiku – s rozpočtem dosahujícím dohromady částky 200 tisíc amerických dolarů.

První část projektu byla odstartována, a proto se v letním semestru na Vysoké škole ekonomické v Praze uskuteční několik kulturních a vzdělávacích akcí, jejichž cílem bude vybrat poměrnou část finančních prostředků na první projekt ve Rwandě, což znamená získat pět tisíc eur. Tato částka bude později použita na výstavbu a rekonstrukci školy ve Rwandě, na školení místních učitelů a na výstavbu hygienických a sportovních zařízení, která poskytnou místním dětem možnost studia v bezpečí a možnost celkového osobního rozvoje.

Můžete se těšit na benefiční studentskou párty v pražském klubu Kamikadze, která se uskuteční 24. dubna 2008, na bleší trh na VŠE, na workshopy s firemními sponzory či na speed-dating, zábavnou seznamovací akci pro studenty. Více detailů se o připravovaných akcích dozvíte mimo jiné v příštím vydání Studentského listu, nebo se již nyní můžete podívat na webové stránky http://www.schoolsforafrica.cz.

Martin Kuncl

Mohlo by tě zajímat: