Studentská organizace na VŠE

1. 5. 1998 | | Studentský život

Na VŠE se chystá založení studentské organizace. V současné chvíli probíhají jakési přípravy a debaty o tom, jakou tvář by tato organizace měla mít a k jakému účelu by měla sloužit. Zúčastnit se těchto debat může každý. Stačí jen sednout k počítači a přihlásit se do diskusní skupiny vse.studenti.

Na VŠE se chystá založení studentské organizace. V současné chvíli probíhají jakési přípravy a debaty o tom, jakou tvář by tato organizace měla mít a k jakému účelu by měla sloužit. Zúčastnit se těchto debat může každý. Stačí jen sednout k počítači a přihlásit se do diskusní skupiny vse.studenti.

K čemu by tato organizace měla sloužit? Jak jistě víte, panuje na naší škole dosti anonymní atmosféra. Když se snažíte něco zjistit, mnohdy ani nevíte kde. A zorganizovat něco dá také dost úsilí. Studijní referentky samozřejmě nemohou znát všechno a ani spousta věcí není v náplni jejich práce. Tato organizace by měla napomáhat odbourávat onu výše zmíněnou anonymitu. Například tím, že starší studenti pomohu prvákům v orientaci na škole. A to nejen tak, že jim vysvětlí, kde co mají hledat. Pomohou jim i tím, že jim vysvětlí, jak to vlastně na Ekonomce chodí.

To je část týkající se přímo školy a vyučování. Navíc by tato organizace měla sdružovat některé zájmové skupiny. Třeba takové, které chtějí organizovat přednášky a debaty o zajímavých tématech. Například o životním prostředí, ekonomice, politice. Jistě si dokážete dosadit mnohá další. Jistě by potom bylo snazší zvát odborníky na naši školu k jednotlivým přednáškám. Další možnou náplní by mohlo být i organizování sportovních akcí.

Doufejme, že se podaří dovést celou záležitost ke zdárnému konci. Jistě by to bylo velkým přínosem pro studenty a to nejen pro ty současné. K úspěchu této organizace může přispět svými nápady každý, kdo bude jen trochu chtít.

Mohlo by tě zajímat: