Studijní program Arts management obsadil v hodnocení Eduniversal 11. příčku

23. 9. 2019 | | Zprávy ze školy eduniversal

Vysoká škola ekonomická (VŠE) dosáhla dalšího významného úspěchu. Studijní program Arts management, který je vyučovaný na Fakultě podnikohospodářské, obsadil v žebříčku Eduniversal v rámci hodnocení programů zaměřených na kulturní management jedenácté místo. VŠE se tak zařadila mezi nejlepší světové univerzity se zaměřením na management. Předběhla taky konkurenci v regionu střední a východní Evropy. První místo obsadil program Master in Arts Management and Administration vyučovaný na SDA Bocconi School of Management sídlící v Miláně. 

Arts management kombinuje ekonomicky zaměřené předměty z oblastí managementu, marketingu a ekonomie kultury s kulturně zaměřenými předměty. Smyslem je připravit studenty na zastávání vedoucích pozic v oblasti kultury v komerční, neziskové i státní správě. 

Jak se pro PR (Public relations, pozn. red.) oddělení VŠE vyjádřil zakladatel programu Jiří Patočka, dlouhodobým problémem české kultury je její management. „Buď tam působí ekonomové, kteří nerozumí kultuře, nebo teoretici, umění, kteří nerozumí managementu. Naším cílem je tuto propast překlenout,“ komentuje účel a zaměření programu Patočka. Dále dodává, že dalším cílem je také vzdělávání umělců v oblasti financí a managementu. 

Eduniversal je institucí, která se zaměřuje na hodnocení kvality vysokoškolského vzdělávání byznysových škol. Byla založená v roce 1994 francouzskou consultingovou a ratingovou agenturou SMBG. Eduniversal hodnotí obory ve třech oblastech, kterými jsou reputace studijního programu, platové podmínky absolventů a spokojenost jeho studentů. Více informací k řebříčku Eduniversal Best Masters Ranking 2019 naleznete na tomto odkaze

Mohlo by tě zajímat: