Tutor nabízí doučování

28. 3. 2002 | | Nezařazené

Připravujete se na bakalářskou zkoušku a potřebujete pomoci při studiu? Od listopadu 2001 vám své služby nabízí vzdělávací agentura Tutor. Matematiku, angličtinu, účetnictví, finance, právo, to vše vás doučí učitelé s vysokoškolským vzděláním.

Připravujete se na bakalářskou zkoušku a potřebujete pomoci při studiu? Od listopadu 2001 vám své služby nabízí vzdělávací agentura Tutor. Matematiku, angličtinu, účetnictví, finance, právo, to vše vás doučí učitelé s vysokoškolským vzděláním. Cena kurzů se pohybuje od 1190 do 1590 korun a zahrnuje 22 až 30 vyučovacích hodin.

Agenturu založili tři studenti VŠE, kteří vycítili mezeru na trhu. Pokud pomineme individuální výuku, nemá dosud Tutor na poli doučování na bakalářské zkoušky žádnou konkurenci. Jak ale tvrdí zakladatelé agentury, nezneužívají svého dominantního postavení a ceny nastavili na nízkých úrovních. „Máme minimální marži,“ vysvětluje jeden ze zakladatelů agentury Radek Stavinoha. Přesto jsou mezi účastníky kurzů velmi často vysokoškoláci, kteří si přivydělávají na zkrácené úvazky, a tudíž si doučování mohou dovolit.

Na kurzy se hlásí hlavně ti studenti, kteří své zkoušky již déle odkládají nebo se chystají na druhý pokus. Doby konání „přípravek“ jsou stanovovány podle vypsaných termínů bakalářských zkoušek. Kurzy probíhají vždy od pondělí do pátku, často i v sobotu. Jsou sedmi- až osmidenní a zaberou zhruba dvě až tři a půl hodiny denně. Rozhodně se student nemůže domnívat, že mu absolvování kurzu zaručí úspěch u bakalářské zkoušky. Kurzy mají působit spíše jako jakýsi podpůrný prostředek, hlavní práce zůstává na studentovi. „Zaručit to, že tu bakalářku udělá, se samozřejmě nedá. Ti lidi si musí být sami vědomi toho, že se tomu musí věnovat, že se to musí naučit,“ říká Stavinoha.

Studenti se mohou na kurz přihlašovat na internetové stránce www.tutor.cz nebo osobně zajít do sídla společnosti. Platbu lze provést v hotovosti, složenkou, ale i bankovním převodem. Ukázkové hodiny Tutor sice neposkytuje, ale pokud není student spokojen nebo se kurzu nemůže účastnit, nemusí o vložené prostředky přijít. „Neříkáme předem, že jim vrátíme peníze zpátky. Ale v okamžiku, kdy daný člověk z racionálních důvodů nemůže kurz navštěvovat nebo se mu ten kurz nelíbí, jsme schopni mu peníze vrátit nejenom po první hodině, ale i po třetí. Nám to problémy nedělá. Lidé se z bakalářek neodhlašují, protože ti učitelé jsou profesionálové. Spíš se stane, že je někdo nemocný,“ vysvětluje Stavinoha.

Výhodou je, že doučování probíhá v Jindřišské ulici, zhruba deset minut cesty od VŠE. Počet účastníků jednoho kurzu je omezen na maximálně 16 lidí. Obsah kurzu přímo ovlivňuje vyučující, který nejdříve poskytuje ukázkovou hodinu společníkům agentury. Učiteli jsou často absolventi vysokých škol s pedagogickým vzděláním a zároveň vzděláním pro příslušný předmět. Dle jisté zásady to nemohou být lidé, kteří zkouší na VŠE.

Do budoucna agentura plánuje zavést přípravný kurz na státnici z ekonomie a na bakalářskou zkoušku ze statistiky. Kromě toho Tutor pomáhá středoškolákům při jejich přípravě na přijímací zkoušky na vysoké školy, a to nejen na VŠE (angličtina a matematika), ale od konce ledna i na lékařské fakulty, psychologické obory a právnické fakulty. Novinkou je také „přípravka“ na přijímací zkoušky na VŠE probíhající v Brně.

Mohlo by tě zajímat: