Týdenní přehled akcí: Naučte se pracovat se stresem nebo se vydejte na e-salon

6. 11. 2023 | | Studentský život, Zprávy ze školy FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Týden inovací je tu a spolu s ním náš přehled akcí. Čas odložit učení stranou a zúčastnit se řady zajímavých přednášek a workshopů, které fakulty Vysoké školy ekonomické (VŠE) pořádají. Ke všem se v článku nedostaneme, tak neváhejte zkontrolovat školní kalendář. Pokud máte chuť závěr inovačního týdne patřičně oslavit, vyrazte o víkendu do centra Prahy na Svatomartinské slavnosti!

Pondělí 6. listopadu

Jak si Česko stojí v uhlíkové neutralitě? To, jak se má naše země postavit k přechodu na ekologičtější ekonomiku prozradí v pondělí Jan Siuda, spoluautor studie Česká cesta k uhlíkové neutralitě za Boston Consulting Group. Na přednášku se můžete těšit od 13:00 v učebně RB 101 na VŠE. Více informací o události naleznete zde.

Úterý 7. listopadu

Akcie, dluhopisy, kryptoměny, podílové fondy – víte do čeho investovat? Pokud ne a máte zájem se v této oblasti vzdělávat, nesmíte si nechat ujít přednášku Investiční fórum – investovat může každý, aneb jak se zabezpečit na důchod. Diskusi o finanční gramotnosti povede v Likešově aule od 11:00 finanční poradce a profesor Jiří Rotschedl.

Příznivci sportovních aktivit si také přijde na své. Centrum tělesné výchovy a sportu pořádá v úterý událost Sportovní lezení kreativně. Sestavení vlastního boulderu a jeho zdolání může být zábavou jak pro začátečníky, tak pro zkušené. Akce trvá od 10:00 do 13:00 ve Sportovním areálu Třebešín. Neváhejte a registrujte se co nejdříve.

Úterý je také dnem bankovní profese na VŠE. Jedná se už o 14. ročník této akce pořádané katedrou bankovnictví a pojišťovnictví společně se zástupci velkých bank. Od 16:00 se v RB211 můžete těšit na představení specifik této kariérní cesty a panelovou diskusi. Více informací najdete zde.

Středa 8. listopadu

Využijte příležitosti a zapojte se do diskuze s velvyslanci Japonska a zemí ASEAN. Jak se asijské země staví k inovacím bude tématem přednášky Innovation and Connectivity in ASEAN and Japan. Diskuze proběhne v anglickém jazyce na půdě VŠE v RB 209 od 10:00. Zajímavé debaty pod vedením velvyslanců se jako moderátor za VŠE zúčastní prorektor Pavel Hnát. Více o události najdete zde.

Stresu se při studiu málokdy vyhnete, ale není důvod vyhnout se workshopu StressLess. Neurofyzioložka Kristýna Zezulová z projektu Systers.bio představí koncept biohackingu a odhalí, jak efektivně pracovat se stresem. Klub daňařů pořádá seminář od 18:00 v učebně SB 308. Registrovat se můžete zde.

Čtvrtek 9. listopadu

Chcete si vyzkoušet průběh výběrového řízení nanečisto? Registrujte se na interaktivní workshop Jak uspět ve výběrovém řízení – praktická ukázka, aneb posilte své schopnosti. Pod vedením zástupkyň HR oddělení Penny Market s.r.o. se naučíte na co si dát během přijímacího řízení pozor a jak zvýšit své šance na úspěch. Workshop najdete v RB 104 od 14:00, registrace je povinná.

Středa 8. a Čtvrtek 9. listopadu

Během středy a čtvrtka pořádá Knihovna VŠE Prezentaci zahraničních knihKlubu knihovny. Prohlédnete si zde zhruba 250 nových titulů. Přijdou Vám některé tituly zajímavé? V průběhu události můžete navrhnout vystavené knihy ke koupi do fondu knihovny.

Sobota 11. a Neděle 12. listopadu

Víkend se ponese v duchu moderních technologií a mobility. Pátý ročník veletrhu Přehlídky čisté mobility e-SALON se uskuteční od 9. do 12. listopadu v PVA Expo Praha. Očekávat můžete účast řady značek elektromobilů, hybridních automobilů, dopravních prostředků a dalších eko vozidel. Součástí nabitého programu jsou mimo jiné testovací jízdy, kde si můžete vyzkoušet řízení elektromobilu na vlastní kůži! Základní vstupné 240 korun nakoupíte na stránkách e-SALONu zde.

Mohlo by tě zajímat: