Týdenní přehled akcí: jak šířit dobro či exotický výlet na ŠANCE Islands

18. 4. 2021 | | Studentský život pohled z domu Radost u VŠE

Začíná desátý týden semestru a aprílové počasí, u kterého si nejste jisti, jestli přeci jen ty běžky nejsou zazimované zbytečně, vám dává možnosti bez výčitek strávit celý den doma. Ve virtuálním prostředí tentokrát proběhne mimo jiné Týden pro neziskovky a pestrý univerzitní veletrh pracovních příležitostí, během kterého, kromě příležitosti nalézt práce snů, můžete vyhrát i zajímavé ceny.

Pondělí 19. dubna

V pondělí začíná Týden pro neziskový sektor, který přinese zajímavé debaty a odborné workshopy týkající se aspektů neziskového sektoru. Návštěvníci online akce se dozví mimo jiné více o dobrovolnictví a šíření dobra. Můžete se těšit na workshop ve spolupráci s Českou televizí, kurz o crowdfundingu či diskuzi o udržitelnosti.

Vyjednávání je neodmyslitelnou součástí života nejen diplomatů a byznysmenů. Z tohoto důvodu si nenechte ujít workshop Teoreticky i prakticky o vyjednávání, který v 16:30 pořádá spolek Junior Diplomat Initiative. Od bývalé hlavní vyjednavačky ČR o Brexitu získáte představu o tom, jak se při vyjednávání postupovalo a jak se dařilo koordinovat společnou pozici 27 státu. Nezapomeňte se registrovat zde.

Milovníci umění si nesmí nechat ujít online Brno Art Week festival, který uvede pestrý program výstavních a doprovodných programů dostupný na jejich webové stránce. V týdnu od 19. do 25. dubna můžete navštívit virtuální komentované prohlídky výstav, či ráno začít artovou rozcvičkou.

Úterý 20. dubna

Největší univerzitní veletrh pracovních příležitostí ŠANCE Islands se uskuteční od 20. do 22. dubna. Během tří dnů na vás čeká více než sto vystavujících, kteří budou prezentovat své společnosti a vy máte šanci si najít práci snů a získat zajímavé informace od reprezentantů firem a organizací. Na procházku ve virtuálním světě po tropických ostrovech pracovních příležitostí je třeba se zaregistrovat.

Zajímalo by vás, jak se aplikuje filozofie řízení vztahů se zákazníky na výzvy v konkurenčním prostředí? Rozhodně nepropásněte webinář CMR: Úhel pohledu ft. Microsoft pořádaný Accenture, který vám rozšíří obzory týkající se CRM. Večerem zazní témata týkající se úskalí CRM projektů, omnikanálu a umělé inteligence. Akce bude probíhat přes Facebook Live od 18:00.

Debata Vztahy EU s Ruskem – rival, nebo partner? v rámci cyklu Café Evropa se bude zaobírat vztahem z hlediska zhoršených vztahů s Moskvou, uvalení sankcí na Rusko, projektu Nord Stream 2 a vakcíny Sputnik V. V debatě se k situaci vyjádří například Pavel Fischer, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnosti či Petra Procházková, bývalá zpravodajka v Moskvě. Akce začne v 17:30.

Pokud přemýšlíte, že byste si založili vlastní start-up, tak se vám jistě bude hodit přednáška Klubu mladých manažerů Jsou důležitější při rozvoji start-upu technické znalosti nebo soft skills?. Těšit se můžeme na Jakuba Stránského, Head of B2B Incubation xPort, a Jana Mareše, FPH Lecturer (katedra podnikání). Ti budou diskutovat o pozici a potenciálu českých start-upů v zahraničí, nastíní, jaké jsou předpoklady pro úspěšný start-up. Věnovat se budou i českému školství a vzdělání. Akce se uskuteční na Zoomu v 18:00, link bude dostupný na facebookové události.

Středa 21. dubna

Začátečnický workshop Naučte se porozumět Power BI vám představí základy programu, jehož znalost ocení nejeden zaměstnavatel. Získáte představu, v jakých situacích se Power BI může hodit a co vše s programem lze v praxi vykonat. Kapacita je omezená, nezapomeňte se registrovat. Připojit se můžete od 18:00.

Studentský spolek 4FIS pokračuje ve svém kvízovém maratonu, nicméně tentokrát ve spolupráci s akademickým vedením Fakulty informatiky a statistiky (FIS). 4FIS Akademický kvíz povedou kromě děkana Jakuba Fischere a akademického ředitele cizojazyčných studijních programů Petra Mazoucha, také další kolegové z fakulty. Akce proběhne na MS Teams od 20:00.

Čtvrtek 22. dubna

Pokud se zajímáte o evropské právo, pozvání na přednášku Unijní soudní systém ve světle reformy Tribunálu přijala soudkyně Tribunálu Petra Škvařilová-Pelzl. Dovíte se o roli Tribunálu, jeho reformě a změnách, které proběhly. Přednášející vám také přiblíží, jak taková práce soudce vypadá. Uskuteční se prostřednictvím Facebook Live od 18:00.

Kde hledat práci? Jak si najít práci v zahraničí? Jak zaujmout společnost více než konkurence? Pokud vám tyto otázky vrtají hlavou, zaregistrujte se na workshop Nakopni kariéru s FMV: Kde hledat práci?. Na začátku vám budou přednášejícími představeny pracovní možnosti a vlastní zkušenosti s nalezením práce. Poté budou vaše otázky zodpovězeny v menších vytvořených skupinkách a získáte i zpětnou vazbu na životopis a LinkedIn profil. Kapacita je omezená, registrovat se můžete zde. Workshop začne v 19:30.

Studentský spolek 4FIS společně s KPMG Česká republika připravil webinář s názvem Trading a finanční trhy od 17:00. Seznámíte se se základními pojmy potřebnými k obchodování (trading) jako jsou Bitcoin, Tesla nebo ETFs, dozvíte se principy fungování finančních trhů, obchodní strategie a algoritmy a zjistíte, zda na finančních trzích může se ziskem obchodovat každý. Přednášet bude Jakub Drahokoupil a kapacita je omezená, proto se neváhejte registrovat zde. 

Neděle 25. dubna

V neděli končí přihlašování do Buddy Programu, tak si nenechte ujít možnost získat nové přátele z celého světa, šanci popovídat si v cizím jazyce a samozřejmě i bonus deseti bodů do výběrového řízení na studium v zahraničí.

Přestože doba cestovatelům nepřeje, Klub cestovatelů VŠE vás vezme na výlet po světových zajímavostech skrze cestovatelský kvíz, v pořadí již sedmý. Během večera laděného v cestovatelském duchu se nejen pobavíte, ale za své vědomosti můžete získat skvělé ceny. Neprošvihněte tedy registraci. Kvíz začne v 19:45.

Mohlo by tě zajímat: