Týdenní přehled akcí: Jak začít s investováním či procházka opuštěnou částí Prahy

3. 10. 2020 | | Studentský život riegrovy_sady

Přestože opatření v boji proti koronaviru rostou, v Praze je stále spousta akcí, kterých se můžete zúčastnit. Máte možnost zajít si na koncert kapely SPS, projít se opuštěnou částí Prahy nebo se zúčastnit některé z online přednášek připravovaných studentskými spolky na Vysoké škole ekonomické.

 

Pondělí 5. října

Studujete a zároveň pracujete? Pokud ano, možná také řešíte jak skloubit školu a práci. Česká spořitelna a skupina Pomáháme dobrým myšlenkám proto připravila online seminář na toto téma. Od 16:00 můžete pod vedením Martiny Tomkové a Romana Švédy zapracovat na svém work-life balance.

Pondělí si také můžete zpříjemnit divadelní hrou Můj romantický příběh, která se bude konat v Divadle pod Palmovkou od 19:00 hodin. Tato původně skotská komedie zobrazuje naprosto odlišný přístup muže a ženy k lásce a ke vztahům. Základní vstupenky se pohybují v rozmezí 230 až 320 Kč.

Úterý 6. října

Jak řešit náročné situace s přehledem a laskavostí v úterý od 18:00 poradí koučka Katarína Kabáth, která se studentským spolkem 4FIS a jejich partnerem AKKA připravila online seminář pro předem registrované jedince. Zjistíte například, jak se domluvit s někým, s kým to není jednoduché nebo jak si poradit, když se vás něco dotýká osobně a těžko odoláváte emocím.

Pokud vás zajímají stará a opuštěná místa, tak se neváhejte vydat na večerní komentovanou prohlídku Dolní Libní. Prohlédnete si zajímavé opuštěné domy a zároveň se dozvíte něco málo z historie místa. Procházka začne v 17:00 hodin, přičemž sraz zájemců bude u Komerční banky u metra Palmovka. Vstupné je 150 Kč, které ve výsledku poslouží na opravu drobných památek.

Středa 7. října

Klub mladých manažerů chystá na středu online přednášku. Nese název Z mekáče do Salesu a povede ji Quang Do Luong, student Vysoké školy ekonomické, kterému dobrovolnické organizace, start-upy ani korporáty nejsou cizí. Posluchačům od 18:00 prozradí jak začít pracovat na seberealizaci a maximálně využít svého potenciálu. Na akci je potřebná registrace.

Ve středu se také můžete zúčastnit semináře v Impact Hub Praha. Od 17:00 hodin zjistíte, Jak začít s investováním. Účastníci se během večera dozvědí, co dělat, než začnou s investováním. Také zjistí, čemu se vyvarovat a získají mnoho rad a tipů, jak co nejlépe investovat. Jednorázové vstupné pro veřejnost stojí 120 Kč.

Chybí vám hospodské kvízy? Nesmutněte, studentský spolek 4FIS připravil online Pubkvíz: Karanténa edition, vol. 3. Proběhne od 20:00 v MS Teams a svůj tým můžete registrovat zde.

Čtvrtek 8. října

Ve čtvrtek se koná vernisáž výstavy Za trest, která se zaměřuje na postavení transgender lidí (lidé, kteří se neztotožňují se svým pohlavím, pozn. red.) ve společnosti. Tato výstava poukazuje na utrpení a utlačování těchto lidí nejen v historii, ale i v dnešní době. Projekt slavnostně začne v galerii Artwall v 19:00 hodin a výstava bude probíhat až do půlky ledna 2021.

Pátek 9. října

Na mnoha místech se bude v pátek a sobotu konat druhé kolo senátních voleb, proto se nezapomeňte zúčastnit. Volební lístky tentokrát neobdržíte do schránky, ale až ve volební místnosti, které se otevřou ve 14:00.

Po náročném týdnu se můžete jít „vykřičet“ na koncert rockové kapely SPS, která zároveň pokřtí svou novou desku. Kromě SPS budou na koncertě jako hosté účinkovat i kapely E!E a VHS Music. Koncert se bude konat v Rock Café od 19:30 a vstupné v předprodeji činí 190 Kč.

Sobota 10. října

Nejpozději do soboty můžete přihlásit svou ekonomickou práci do soutěže Mladý ekonom roku, kterou pořádá Česká společnost ekonomická a podporuje Radou vědeckých společností České republiky. Soutěž je určena lidem do 30 let a odměnou za první místo v soutěži  je 30 000 Kč, za druhé místo 20 000 Kč a za třetí místo 10 000 Kč. Více informací například o počtu stran naleznete zde.

Ve volné chvíli máte možnost navštívit výstavu nábytku, doplňků, módy a šperků dvaadvacátého ročníku mezinárodního festivalu Designblok, kde mladí čeští tvůrci znázornili téma letošní výstavy – Vášeň. Akce se bude konat v prostorách Gabriel Loci na Praze 5 a vstupné je 150 Kč.

Neděle 11. října

Týden můžete zakončit promítáním dokumentu Stop Making Sense od Jonathana Demmea, kterého mimo jiné můžete znát jako držitele Oscara za film Mlčení jehňátek. Dokument je sestaven ze čtyř koncertů kapely, která ovlivnila hudební scénu 80. let – Talking Heads. Promítání proběhne v Rock Café od 16:00 a bude následovat diskuze v angličtině se dvěma hosty – hudebním skladatelem Claudiem Pozzanim a básníkem Michaelem Marchem. Vstupenka stojí 180 Kč.

Foto: prahaneznama.cz

Mohlo by tě zajímat: