Týdenní přehled akcí: Náplavka s přicházejícím létem ožívá – láká na slavnosti piva i cideru

9. 6. 2019 | | Studentský život Náplavka

Zkouškové období se pomalu ale jistě blíží ke konci, a tak si mnoho z vás čtenářů může již užívat volných prosluněných dní. I následující týden nabízí mnoho zajímavých příležitostí k trávení volného času. Pokud se chcete pobavit u stand up představení, nebo si zajít na dobré pivo či cider, neměli byste opomenout návštěvu Náplavky. Čeká nás také promítání filmů studentů z oboru Multimédií a uprostřed týdne lze navštívit i cestovatelské přednášky.

Pondělí 10. června

Studenti z oboru Multimédia v ekonomické praxi pořádají v Bio OKU již 11. ročník festivalu MultiFest, kde promítají své filmy, videa, závěrečné práce a zajímavé animace vytvořené v průběhu uplynulého semestru. Pro velký zájem se koná jak večerní, tak odpolední program a vstupné činí 120,- korun. Vstup na odpolední program je umožněn od 15:00, více informací lze dohledat na facebookové události.

Úterý 11. června

První Češkou na Mount Everestu byla Klára Kolouchová, která přijede s Petrem Janem Juračkou přednášet do Skautského institutu na Staroměstském náměstí o jejich výpravě na další osmitisícovku K2. Tento cestovatelský večer nazvaný „Překonej své limity“ začíná v 18:00 a vstup je volný.

Středa 12. června

Pokud vás baví stand up komediální vystoupení, neměli byste minout akci „Stand-up Show s UGC na náplavce“, kde je vstupné dobrovolné. Celé vystoupení odstartuje v 19:00 na lodi (A)VOID Floating Gallery. Máte tak jedinečnou příležitost dát si drink a poslouchat vtipné historky z úst známých stand up komiků z pořadu Comedy Club nebo Underground Comedy.

Letních kin je v Praze spousty. V úterý se můžete zastavit v pražských Holešovicích před známým klubem Cross, který vás zve na promítání filmu Favoritka. Příběh se odehrává v 18. století v Británii za vlády rodu Stuartovců. Toto historické drama z roku 2018 máte možnost zhlédnout samozřejmě zdarma. Letní kino začíná ve 21:30.

Čtvrtek 13. června

Centrum Černý Most si připravilo na měsíc červen výstavu fotografií s názvem „Japonsko očima studentů a absolventů Pražské fotografické školy“. Na tento den je naplánována „Cestovatelská přednáška s Jakubem Zemanem“ – japanologem, který bude v Central Plaze od 18:00 přednášet jak o kultuře a památkách, tak i o životě v Japonsku.

Pátek 14. června

Náplavka opět ožije pro všechny pivní nadšence. Padesát malých pivovarů nabídne velké množství piv pro degustaci na akci „Pivo na Náplavce 2019“, která se koná již po sedmé na Rašínově nábřeží. Degustační set vás vyjde na 100,- korun, který je možné použít v pátek i sobotu, vstup je však zdarma. Celá akce má také doprovodný program. V pátek můžete začít s degustací ve 14:00 a pokračovat až do pozdních večerních hodin.

Na opačném břehu Vltavy si přijdou na své i milovníci cideru. Čtvrtý ročník „Slavnosti Cideru“ na Smíchovské náplavce nabídne spoustu jídla, zajímavých workshopů a hlavně cideru všech druhů. Celý event začíná rovněž ve 14:00 a bude trvat až do neděle.

Foto: Student zone Prague

Mohlo by tě zajímat: