Týdenní přehled akcí: Podpořte svou školu v Bitvě o Prahu

30. 10. 2023 | | Studentský život FAA2008C-CE5A-42FF-B7F5-DE5F3C70DD40

Je sedmý týden semestru, průběžné testy jsou v plném proudu a my vám již tradičně přinášíme přehled akcí, kde se od učení můžete odreagovat. Navštivte tradiční hokejový souboj univerzit, stavte se na besedu o studiu v zahraničí nebo si otestujte své znalosti na kvízu o Československu od Klubu cestovatelů.

Pondělí 30. října

Pokud je vám blízká udržitelnost nebo se zajímáte o knihy či o startupy, dorazte v 18:00 do RB 109. Tadeáš Kula, zakladatel udržitelného knihkupectví ReKnihy, bude přednášet na téma 48 hodin od nápadu ke startupu, který změnil český knižní trh. Knihkupectví ReKnihy stojí na cirkulární ekonomice a dává tak přečteným knihám druhou šanci.

Úterý 31. října

Klub cestovatelů vás zve na Československý kvíz do Magneto baru na Žižkově od 20:00. Soutěžit se bude v týmech po třech až šesti lidech. Pokud ale tým nemáte a soutěžit chcete, můžete se zúčastnit i tak. Organizátoři vám na místě tým přidělí. Na akci je třeba se předem zaregistrovat. Můžete vyhrát zajímavé ceny, tak neváhejte a přijďte!

Středa 1. listopadu

Uvažujete o studiu v zahraničí, ale stále váháte nebo máte otázky? Zastavte se v 19:30RB 213. Proděkanka pro zahraniční vztahy Fakulty financí a účetnictví Marcela Zárybská Žárová pořádá besedu, kde můžete získat cenné informace, a také se dozvědět různé tipy a triky.

Klub investorů si připravil přednášku v angličtině s názvem The Impact Investing Playbook, kterou povede generální partner Tilia Impact Ventures. Na akci, která startuje v 19:30 na Vysoké škole ekonomické (VŠE), se můžete dozvědět o specifikách investování se sociálním přesahem.

Čtvrtek 2. listopadu

Ve čtvrtek proběhne tradiční a dlouho očekávaná Bitva o Prahu, hokejový souboj univerzit, kde se proti sobě postaví čtyři pražské univerzity. Ještě před samotným zápasem se fanoušci potkají při pochodu v oficiálním průvodu. Studenti VŠE mají sraz 15:15 na Letenské pláni (zastávka Korunovační/Sparta), odkud 15:45 vyráží směr Výstaviště.

Nestíháte-li pochod, nezoufejte. Stačí, když dorazíte na samotný zápas, kde VŠE poměří síly s Českou zemědělskou univerzitou v 17:00HC Sparta Praha Tipsport Aréna. Můžete zůstat i na zápas Univerzity Karlovy s Českým vysokým učením technickým v Praze, který začíná v 20:00. Jste také srdečně zváni na afterparty, na zapití vítězství či porážky, a to od 21:00 v hale Křižíkova pavilonu B.

Jestli máte raději umění než hokej, zamiřte na uvítací párty Arts Mystica pro prváky programu Arts management, pořádanou Spolkem studentů Arts managementu. Tématem je antický svět a mystika. Akce je otevřená všem. Začíná v 20:30Radosti FX.

Pátek 3. listopadu

Křest nové knihy Jeremyho Garlicka Advantage China: Agent of change in an Era of Global Disruption začne v 10:00. Jeho součástí bude také diskuze na toto téma. Účast je třeba potvrdit předem na e-mail jeremy.garlick@vse.cz. Je možné dorazit osobně do NB244 nebo událost sledovat online.

Knihovna VŠE pořádá seminář Data o firmách, na kterém se dozvíte, jak vyhledávat informace jako je například roční obrat, rentabilita, kapitál či likvidita, ve vybraných databázích. Zní to zajímavě? Připojte se online přes Microsoft Teams v 11:00.

Končí přihlašování do castingového kola Talentu VŠE, ve kterém si můžete zasoutěžit hodnotné ceny. Svůj talent můžete předvést jako zpěvák, herec, bavič nebo cokoli dalšího. Závěrečná exhibice proběhne na Plesu VŠE.

Mohlo by tě zajímat: