Týdenní přehled akcí: přijďte na rozsvícení Vánočního stromečku a soutěžte na cestovatelském kvízu

11. 12. 2023 | | Zprávy ze školy Týdenní přehled akcí (slider)

Poslední týden zimního semestru pro mnohé značí dohánění veškerých projektů, seminárek i závěrečných testů. Jiní se pomalu nechají unášet duchem Vánoc. Sváteční atmosféru můžete nasát u rozsvícení vánočního stromečku v areálu Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). Mimoto škola přináší i dvě prezentace odborníků ze zahraničí. Vyrazit budete moci i na Terapii sdílením.

Pondělí 11. prosince

V pondělí se na VŠE koná prezentace Hanse Kostera z Vrije Universiteit Amsterdam. Koster v prezentaci představí svůj výzkum s názvem „Robots and Workers: Evidence from the Netherlands“, kde bude diskutovat o dopadech přijetí robotů na firmy a pracovníky. Prezentace proběhne od 12:45 v místnosti RB 338, registrace není povinná.

Úterý 12. prosince

Kouzlo Vánoc vás jistě pohltí u vánočního stromečku v atriu Rajské budovy, který slavnostně rozsvítí rektor VŠE Petr Dvořák. Akce proběhne v úterý během přestávky od 14:15 do 14:30, během této čtvrthodiny budete mít možnost si zazpívat koledy se Sborem VŠE a souborem Gaudeamus VŠE. Následně Centrum pro studenty se specifickými potřebami převezme od rektora šek s vybranými finančními prostředky z VŠE Alumni Homecomingu.

Zájemci o studium programu MBA_Master Management et Administration des Entreprises se mohou o studiu více dozvědět na dni otevřených dveří Francouzsko-českého institutu řízení. Absolventi tohoto double degree programu získají diplom MBA od VŠE a zároveň francouzský státní diplom „Master Management et Administration des Entreprises“. Den otevřených dveří začne v 17:00 a můžete se účastnit prezenčně nebo se připojit online přes Teams. Více informací o programu, podmínkách přijetí a termínech naleznete zde.

Jak technologie a sociální sítě ovlivňují náš život a vzájemné vztahy? A co dělat, pokud nám digitální svět přerůstá přes hlavu a zasahuje do života více, než bychom si přáli? Zábavu, ale i poučení v tomto oboru přináší umělkyně Ester Geislerová a párový terapeut Honza Vojtko. V úterý od 19:00 totiž v Divadle Bez zábradlí proběhne jejich představení s názvem Terapie sdílením RESET. Vstupenky zakoupíte online.

Středa 13. prosince

Pro studenty magisterského navazujícího studia, kteří váhají nad výběrem vedlejší specializace, připravuje Fakulta financí a účetnictví (FFÚ) setkání s garanty jednotlivých vedlejších specializací vyučovaných na této fakultě. Pokud vás specializace na FFÚ zajímají, zavítejte ve středu ve 14 hodin do učebny NB 139, kde se dozvíte více a nebude chybět ani nealkoholické občerstvení. Vedlejší specializaci z kterékoli fakulty si můžete zaregistrovat až do 3. ledna.

Čtvrtek 14. prosince

Ve čtvrtek můžete navštívit prezentaci Jamese Tremewana z IESEG School of Management, která začne ve 12:45 v místnosti RB 437. Tremewan bude prezentovat svůj výzkum na téma „Norm-related beliefs and vaccination rates of nurses in France“. Ve své prezentaci se zaměří na nízké míry očkování proti chřipce mezi ošetřovatelským personálem a možné budoucí intervence k jejich zvýšení. Registrace není vyžadována.

Čtvrteční večer si můžete zpříjemnit v Magneto Baru na Jarově, kde Klub cestovatelů VŠE pořádá Vánoční cestovatelský kvíz. Akce začíná ve 20.00 a je nutné se na ni zaregistrovat.

Mohlo by tě zajímat: