Týdenní přehled akcí: promítání filmu Enron a cestovatelské přednášky

29. 4. 2018 | | Studentský život, Zprávy ze školy Work-and-travel_cb

Ve dvanáctém týdnu semestru se můžete těšit na různé akce a přednášky pořádané nejen na ekonomce. Jedna z plánovaných akcí je 24. ročník Volkswagen Maratonu v Praze. Z přednášek je to například přednáška o české diplomacii v Čínské lidové republice. V přehledu najdete kromě akcí a přednášek taky pozvání na promítání filmu ENRON.

Pondělí 30.4.

Mnoho nových uchazečů, ale i stávajících studentů v posledních dnech zvažují výběr oboru studia na Vysoké škole ekonomické. V pondělí 30. dubna je uzávěrka a stále máte možnost si vybrat z nabízených oborů. Přihlášku je možné podat zde.

Středa 2.5.

Ve středu se můžete připojit k oslavám jara v Dejvicích. V tamním kampusu se bude od 14:00  konat první ročník Lesamáje. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili hudební, divadelní a improvizační představení, slam poetry, autorská čtení, workshopy, soutěže a další aktivity. Vstup na akci je zdarma.

Zajímá Vás makroekonomie a rádi byste se dozvěděli víc o vlivu německého obchodního salda na eurozónu? Pak se určitě zastavte na debatu Bar „U Teoretika“- Kdo skutečně vládne Euru?, která začíná od 18:00 v hospodě U Pětníka. Pořadatelem akce je RethinkingEconomics.cz.

Chcete se dozvědět více o obchodování s plynem ve Střední Evropě? Pak doražte na přednášku s názvem Obchodování s plynem ve Střední Evropě, která se bude konat v areálu Vysoké školy ekonomické od 19:30. Pořadatelem je Institut energetické ekonomie.

Jste unavení z přípravy do školy a rádi byste na moment vypnuli? Klub přátel a účetnictví společně s Bankéřským klubem pořádají v Likešově aule promítání filmu ENRON, který pojednává o jednom z největších finančních skandálů v historii USA. Vstupné je zdarma a začátek je v 19:45.

Čtvrtek 3.5.

Chcete vycestovat do jihovýchodní Asie a dozvědět se v předstihu pár zajímavostí? Klub cestovatelů připravil pro zájemce přednášku Sama s batohem po jihovýchodní Asii.  Akce proběhne v 19:45 v NB A na Žižkově.

Pátek 4.5.

Centrum asijských studií zve na přednášku o české ekonomické diplomacii v Čínské lidové republice. Přednášet bude v učebně SB 112 od 11:00 bývalý velvyslanec České republiky Zbyněk Noha.

Sobota 5.5

Rádi byste se dozvěděli něco více o kultuře a tradicích starobylého národa severní Afriky? Zastavte se v Kavárně dobrodruha na přednášce o Neobyčejném kulturním bohatství Berberů v proměnách času, která začíná v 19:00. Vstupné je 50 kč a vstupenky si můžete zakoupit v předstihu.

Neděle 6.5.

Jedním ze způsobů, jak nejlépe poznat cizí kulturu, je zažít ji na vlastní kůži. O tom bude vyprávět Sebastian Prax na přednášce Velká paráda v Malém Tibetu, která proběhne v Kavárně dobrodruha. Začátek přednášky je v 18:00. Registrace a výše vstupného bude zveřejněna na Facebookové události.

Pro všechny milovníky běhu pořádá Prague International Marathon,  24. ročník Volkswagen Maraton Praha. Akce začíná od 9:00 na Staroměstském náměstí a je nutné se dopředu registrovat.

Mohlo by tě zajímat: