Týdenní přehled akcí: virtuální výlet do Dánska, Týden mozku nebo pubkvíz

14. 3. 2021 | | Studentský život homeoffice

I tento týden můžete volné chvíle vyplnit některými z chystaných online akcí. Kromě zajímavých přednášek si tento týden budete moct vyzkoušet práci auditora nebo procvičit francouzštinu. O večerní zábavu bude také postaráno, nenechte si ujít středeční pubkvíz nebo online výlet do Dánska.

Pondělí 15. 3.

Katedra mezinárodních ekonomických vztahů spolu s Centrem asijských studií zve všechny zájemce na přednášku Screening přímých zahraničních investic v Evropské Unii a České republice, která proběhne od 11:00 přes MS Teams. Hostem bude Ota Šimák z Ministerstva průmyslu a obchodu. Kód pro přihlášení je 49fksk7.

Odpoledne vás také čeká další ze série akcí od České myšlenky Pomáháme dobrým myšlenkám. O tématu Finanční hospodaření bude přednášet bankéř České spořitelny Petr Zahradník, který rozebere finanční zdraví, investice a finanční produkty. V závěru bude čas i na případné dotazy. Připojte se prostřednictvím Facebooku, akce začíná v 17:00.

Současná situace není cestování úplně nakloněná, i tak ale můžete do cizích zemí nahlédnout alespoň virtuálně. Třeba právě díky chystané akci Dánsko není jen Kodaň, kterou pořádá Městská knihovna v Praze. Akce proběhne na Youtube od 20:00.

Od pondělí do pátku bude probíhat festival Týden mozku, kvůli současné situaci samozřejmě v online prostředí. V odpoledních a večerních hodinách si pro vás organizátoři připravili přednášky o nejnovějších objevech ve výzkumu mozku. Součástí bude i doprovodný program. Přednášky budou probíhat na Facebooku a Youtube kanálu Akademie věd. Program na celý týden si můžete prohlédnut zde.

Úterý 16. 3.

Pokud již nějakou dobu pokukujete po nějaké stáži, pak vám akce Jak na internshipy ve startupech nesmí uniknout. Od 18:00 se vám budou věnovat čtyři řečníci. Dozvíte se od nich nejen to, jak taková stáž probíhá, ale také jaký je rozdíl mezi prací ve startupu a v korporátu a jak se vzdělávat mimo školu. Prostor bude i na případné otázky. Nezapomeňte se na akci registrovat prostřednictvím tohoto formuláře.

Středa 17. 3.

Středeční večery patří studentskému spolku 4FIS, který si pro vás opět chystá oblíbený pubkvíz. Začíná se ve 20:00, tradičně prostřednictvím MS Teams. Svou účast potvrďte vyplněním tohoto dotazníku. Kód pro přidání do týmu je 5xo2404, připojit se můžete i pomocí odkazu.

Čtvrtek 18. 3.

Consultingová společnost PwC Česká republika zve všechny zájemce na online workshop s názvem Audit naživo. Od 16:00 se od odborníků v oboru dozvíte více o náplni práce, dokonce si ji budete moct na vlastní kůži vyzkoušet. Je nutné se registrovat.

Pohovory jsou pro mnohé z nás velkým oříškem, natož když probíhají v online prostředí. S jejich zvládnutím vám pomůže workshop Online pohovor: jak se připravit a udělat dobrý dojem. Od 18:00 vám na platformě Zoom budou odpovídat na nejčastější otázky Michaela Madová ze společnosti Coca Cola HBC a Kristýna Červená ze společnosti Wrike, obě s bohatými zkušenostmi v oboru lidských zdrojů. Registrační formulář najdete zde.

Možná jste již zaznamenali vznik nového spolku FRAC, který spojuje studenty se zájmem o francouzštinu. Od 18:00 se můžete prostřednictvím MS Teams zúčastnit druhé schůzky, kterou spolek pořádá. Hlavním tématem budou sociální sítě.

Pátek 19. 3.

Pátek bude ve znamení vážnějšího tématu. Katedra mezinárodních ekonomických vztahů spolu s Centrem asijských studií pořádá od 11:00 přednášku na téma Boj proti chudobě v ČLR na příkladu Tibetu. Hostem bude Jarmila Ptáčková z Akademie věd. Akce proběhne prostřednictvím MS Teams, kód pro přihlášení do týmu je dcmhx1e.

Mohlo by tě zajímat: