U Růžového sadu

22. 3. 2002 | | Nezařazené

Restauraci „U Růžového sadu“ může ortodoxní Žižkovan již považovat za zahraniční. Není se čemu divit, restaurace leží přímo na hranici Žižkova a Vinohrad. Naštěstí nepotřebujete pro vstup do restaurace žádný pas.

Adresa: Mánesova 89, 120 00 Praha 2
Telefon: 02/627 26 47

Pivo: 
Staropramen Ležák    19,20 Kč
Staropramen Millenium  19,20 Kč
Staropramen Desítka   15,30 Kč
Velvet         24 Kč
Kelt          30 Kč
Poloha     2 Ceny      2,5
Prostředí    4 Atmosféra    3 Obsluha     2,5
Kvalita stravy 4 Čistota     4 WC       3,5

Restauraci „U Růžového sadu“ může ortodoxní Žižkovan již považovat za zahraniční. Není se čemu divit, restaurace leží přímo na hranici Žižkova a Vinohrad. Naštěstí nepotřebujete pro vstup do restaurace žádný pas. Fakultativně si však můžete vzít pas pivní. Zde upozorňujeme, že platný pivní pas musí mít dvě fotografie – střízlivou a podroušenou – aby se usnadnila identifikace a předcházelo nedorozuměním, která většinou končí hospodskou rvačkou.

Příhraniční poloha restaurace se podepsala i na jejím interiéru. Na rozdíl od ostatních žižkovským osvěžoven je výzdoba mnohem střídmější, nikoliv však neútulná. Zatímco přízemí vypadá jako obyčejná hospoda, točité schůdky vás dovedou do mnohem příjemnějšího suterénu. Prostředí této značkové restaurace Staropramenu si viditelně přizpůsobili „chlapi sobě“ a dekoracím vládne staropramenně zelená. Toalety se i za druhými dveřmi dlouho tváří jako společné. Nakonec jsou však patřičně rozděleny podle známého klíče na „páni“ a „dámy“. Obavy, že vás u originálních post-kubistických kovových mušlí zaskočí Ally McBealová, tedy můžete hodit za hlavu.

Hodnocení obsluhy nebylo jednoznačné, a proto je třeba dodat doplňující informaci, že medián má hodnotu 3. Přestože své povinnosti obsluha splní, vyvolává představu leklé ryby. Proto také nedoporučujeme dávat si filé, i když kvalita stravy je jinak nadprůměrná. Na oběd zde dokonce poskytují důchodcovské slevy, takže si můžete namísto s přítelkyní vyrazit s babičkou a ušetříte.

Při odchodu můžete ještě v rychlosti zpytovat svědomí při pohledu na kostel Nejsvětější srdce Páně. Ale ještě než si uvědomíte, že jste zase jako doga, už vás pohltí Hády metra – vítejte na zelené trase stAropramenu, dveře se zavírají…

Mohlo by tě zajímat: