Ubytování cizinců se opět mění

20. 4. 2004 | | Nezařazené

Kolej dostanou i cizinci, kteří na ni letos v prvním kole neměli nárok. Podle stejných kritérií, která pro ně platila v roce přijetí, budou příští rok ubytováni cizinci přijatí do prvního ročníku v letech 1999 až 2001. Zahraničním studentům přijatým ke studiu v roce 2002/2003 se ubytování pro nedostatek kapacit poskytovat nebude.

Kolej dostanou i cizinci, kteří na ni letos v prvním kole neměli nárok.

Podle stejných kritérií, která pro ně platila v roce přijetí, budou příští rok ubytováni cizinci přijatí do prvního ročníku v letech 1999 až 2001. Zahraničním studentům přijatým ke studiu v roce 2002/2003 se ubytování pro nedostatek kapacit poskytovat nebude.

Rozhodnutí se podle kvestora Jiřího Kříže týká 548 cizinců v 3. až 5. ročníku. Jejich počet se tedy bude s ukončením studia snižovat. Díky tomu by měl být počet neubytovaných minimální. Část jich bude promovat už letos. „Kolik ale bude ve studiu pokračovat je těžké odhadnout,“ říká Kříž. Akademický senát VŠE rektorce Jaroslavě Durčákové doporučuje v případě převisu poptávky po ubytování smluvně zajistit další místa i za cenu zvýšení kolejného.

Termín pro podání Žádosti o ubytování a Žádosti o rezervaci je pro současné studenty stanoven na 26. dubna. Žádosti se stejně jako v minulých letech podávají elektronicky na internetových stránkách Správy účelových zařízení http://suz.vse.cz/.

Mohlo by tě zajímat: