Úklid po ekonomicku

28. 1. 2003 | | Zprávy ze školy

Úklid na naší škole zabezpečuje již řadu let externí firma. Clean International určitě znáte podle potištěných triček, které uklízečky nosí. Možná však nevíte, že o čistotu školy se stará 45 lidí, kteří každý den, již od půl páté ráno, dávají do pořádku učebny, posluchárny a chodby. Všechno se má totiž stihnout ještě před tím, než o půl osmé dorazí do školy první studenti.

Úklid na naší škole zabezpečuje již řadu let externí firma. Clean International určitě znáte podle potištěných triček, které uklízečky nosí. Možná však nevíte, že o čistotu školy se stará 45 lidí, kteří každý den, již od půl páté ráno, dávají do pořádku učebny, posluchárny a chodby. Všechno se má totiž stihnout ještě před tím, než o půl osmé dorazí do školy první studenti.

Vedoucí úklidu je posledních pět let Jiřina Kopecká. Za tuto dobu nashromáždila zajímavou statistiku. Během měsíce se jen ve dvou hlavních budovách školy spotřebuje přes 250 litrů čisticích prostředků, tekutého mýdla ještě více. Uklízečky používají i voňavý roztok, prý stejný jako na Hradě. Denně se vynese až 60 pytlů odpadků, tříděný odpad nepočítaje. Šestkrát za den se do všech záchodů na škole dodá toaletní papír, přitom například i během všedních dnů se v přízemí Nové budovy vymění až 20 rolí. Toalety se uklízejí několikrát za den a podle vedoucí Kopecké jsou „na úklid horší holky než kluci.“

Kromě toho, že pro nás školu udržují čistou, často uklízečky najdou věci, které studenti zapomněli či ztratili. Ve školních lavicích nejčastěji necháváme učebnice, svetry a taháky, a dokonce i doklady.

Mohlo by tě zajímat: