Valentýnská pokušení

14. 2. 2003 | | Názory, Studentský život

Už léta se snažím ignorovat svátek sv. Valentýna. Začalo to na základní škole, přesně v osmé třídě. Bláznivě jsem se zamilovala do svého spolužáka, který si mě očividně nevšímal a má jediná šance, jak na sebe upozornit, byl právě tento den (dodnes lituji, že jsem k této střeštěné dedukci došla). Koupila jsem přáníčko, hodila do schránky a čekala, že na to samozřejmě přijde.

Už léta se snažím ignorovat svátek sv. Valentýna. Začalo to na základní škole, přesně v osmé třídě. Bláznivě jsem se zamilovala do svého spolužáka, který si mě očividně nevšímal a má jediná šance, jak na sebe upozornit, byl právě tento den (dodnes lituji, že jsem k této střeštěné dedukci došla). Koupila jsem přáníčko, hodila do schránky a čekala, že na to samozřejmě přijde, že ke mě o přestávce přistoupí a romanticky si povzdechne: „Proč ses nevyjádřila už dřív? Ani nevíš, jak dlouho jsem na to čekal.“ Přirozeně všechno dopadlo jinak, než jsem si naplánovala. Má první láska se očividně pobavila, a nezapomněla se o tento zážitek podělit s ostatními. Jelikož už nechci do školy chodit kanály a mít na hlavě papírový pytlík, úspěšně tento svátek ignoruji. Za prvné je to dobrá výmluva, když nedostanete žádnou valentýnku a za druhé si ušetříte běhání po obchodech se směšnými srdíčky a vybírání pohlednic s roztomilými medvídky.

Přemýšlela jsem, kdo s tímto svátkem vůbec přišel, jestli to jen není snaha o pomstu těch, co někoho mají, těm, kteří se brání romantickým procházkách ve dvou. Na internetu jsem se dočetla mnoho zajímavých pouček, jako kdo byl iniciátorem těchto akcí, jakou květinu vybrat, jak nepromarnit noc plnou vášní… člověk by si snad myslel, že pokud neprožije noc svých snů v posteli plné růží právě na svatého Valentýna, tak se stává méněcenným a jeho partner stojí za bačkoru. Ať už je to jakkoliv, časem jsem pochopila, že ne všichni tento svátek slaví, že ne všichni propadají kouzlu koupit drahé polovičce marcipánové srdíčko (i když marcipán nesnáší, ale ono se to přeci sluší) a že existují i tvorové, kteří tomu druhému dělají radost po celý rok.

Mohlo by tě zajímat: