Vánoční trhy, přednáška o korupci a Lékaři bez hranic – týdenní přehled akcí

18. 11. 2018 | | Zprávy ze školy Startup Festival prednáška

Pokud si stále lámete hlavu s tím, na co máte talent, pondělní přednáška Aleše Kaliny je právě pro Vás. V úterý se budete moci dozvědět více o Lobbingu a financování politických stran a ve středu se dozvíte jak na akcie. Konec týdne přeje milovníkům cestování, ve čtvrtek se seznámíte s realitou pracovníka v Lékařích bez hranic a o víkendu pak můžete navštívit festival Kolem světa.

Pondělí 19.listopadu

Rádi byste věděli, co je to talent a jak jej v sobě nalézt? Pak si nenechte ujít přednášku Aleše Kaliny Jak poznat svůj talent a jít po cestě úspěšných od 19:30 v NB C. Na akci je nutná registrace ZDE.

Úterý 20.listopadu

Pro zájemce o bližší informace k semestrálním výměnným pobytům si Oddělení zahraničních styků VŠE připravilo informační schůzku. Koná se mezi 14:30 a 16:00 v Likešově aule.

Potřebuješ do bakalářky zpracovat velké množství dat a nevíš, jak na to? Chceš přijít na kloub Rku?  To vše a mnohem víc se dozvíš na přednášce Studentského spolku 4FIS. V 18:00 si do SB 335 nezapomeň přinést notebook s nainstalovanými programy Rko a Rstudio.

Kdy se lobbing stává korupcí a jak to chodí s financováním politických kampaní se budete moci dovědět od 19:45 v NB B. Diskutovat s Vámi budou profesorka Dvořáková a inženýr Vymětal z Fakulty mezinárodních vztahů.

Přijďte podpořit hokejisty ekonomky z HC Ekonom v zápase proti HC Hvězda Praha. Zápas se odehraje v Malé sportovní hale na Výstavišti Holešovice od 21:45.

Středa 21.listopadu

Pokud se zajímáte o udržitelnou energii, je právě přednáška Investment into Renewable Energy Transition  od investičního manažera ČEZ Jána Selepa to pravé. V 19:30 se v NB B budete moci dozvědět, co se pod pojmem obnovitelné zdroje vlastně skrývá a zda-li má nějakou budoucnost.

Jak správně investovat do akcií  v NB 139 od 19:45  poradí manažer fondu Top Stocks Ján Hájek. Mimo jiné se budete moci na vybraných příkladech dozvědět, jaké metody a ukazatele se používají při vyhledávání kvalitních růstových společností.

Také HR klub VŠE si připravil na středeční podvečer přednášku. Jejich host, Vojtěch Dlouhý, spoluzakladatel technologické firmy Feedyou, bude od 18:00 v SB 126 přednášet na téma Chatboti v HR. Místo konání je kapacitně omezené, proto se na akci předběžně registrujte zde.

Čtvrtek 22.listopadu

Jací jsou Iráčané, jak žijí syrští a palestinští uprchlíci v Libanonu nebo jaké je to strávit dva měsíce v Bagdádu. O tom všem budou na přednášce Život a práce na misích Lékařů bez hranic v Iráku a Libanonu vyprávět pracovníci Lékařů bez hranic od 19:45 v Likešově aule.

Již tradiční Business Cocktail se pod taktovkou spolku SKOK odehraje od 18:00 v Akademickém klubu. Tato networkingová akce Vám přináší možnost seznámit s řadou osobnostmi z firem EY, Deloitte, UniCredit Bank, Ipsos, Bohemia Paper nebo L’Oréal. Na akci je nutné se registrovat.

Pátek 23.listopadu

Pokud nevíte co s pátečním večerem a rádi byste zůstali v okolí své alma mater, můžete zavítat na poslední večer festivalu Žižkov meets jazz. Na všechna vystoupení je vstup zdarma.

Víkend 24.-25.listopadu

O víkendu se v Clarion Congress Hotel Prague odehraje cestovatelský festival Kolem světa. Kromě nepřeberného množství přednášek si můžete užít i bohatého doprovodného programu – podívat se na tradiční tance, nechat se ozdobit henou či rasta copánky, či si koupit exotické dárky z různých zemí.

Završit týden budete moci na víkendových Vánočních trzích na Andělu. Přijďte nasát vánoční atmosféru a posoudit kvalitu svařáku.

Mohlo by tě zajímat: