Věda a technika, přednášky i hokej. Týdenní přehled akcí

4. 11. 2018 | | Studentský život VŠE_TALENT

V osmém týdnu semestru nás bude po celou dobu provázet největší vědecký festival České republiky pořádaný Akademií věd ČR. Kromě možností nabýt nové vědomosti se však můžeme těšit i na sportovní utkání či školní talentovou soutěž.

Pondělí 5. listopadu

Od pondělí do neděle si na své přijdou milovníci technických i humanitních odvětví. Týden vědy a techniky tradičně nabízí široké spektrum aktivit, těšit se můžeme na přednášky, výstavy, promítání dokumentárních filmů, workshopy i vědecké kavárny. Hlavním tématem letos již osmnáctého ročníku bude výročí vzniku Československa a oblast humanitních oborů. Vstup na všechny akce bude zdarma. Více informací naleznete zde.

Rádi byste zlepšili své prezentační dovednosti a vyhnuli se zlozvykům při veřejných projevech? Jak odbourat nervozitu a osvojit si sebevědomé vystupování poradí Minutový řečník pořádaný organizací JDI. Kurz se koná v budově VŠE na Žižkově od 18:30. Akci sledujte přímo na Facebooku , kde najdete i bližší informace o nutné registraci.

Úterý 6. listopadu

Další z podzimních hokejových utkání proběhne v Malé sportovní hale Praha. O vítězství budou tentokrát bojovat týmy HC Hipporiders a tým VŠE HC Ekonom. Přijďte naši školu podpořit ve 21:45.

Čtvrtek 8. listopadu

Probuďte v sobě leadera na dvoudenní akci Leadership Academy pod záštitou poradenské firmy EY. Na studenty bakalářského studia se budou těšit již od 9:00 v EY- Florentinu. Registrovat se můžete zde.

Pátek 9. listopadu

Umíte zpívat, tancovat či rádi bavíte publikum? Pak přesně na Vás čeká školní soutěž VŠE hledá talent! Pátek je posledním dnem, kdy můžete podat svou přihlášku, první kolo odstartuje totiž již v sobotu 10. listopadu.

Jedním z aktuálních ekologických témat se bude zabývat konference Byznys & Zero Waste I ANO či NE, o které jste mohli slyšet i na Facebooku. O redukci produkovaného odpadu promluví nejen odborníci z oboru, ale taktéž zástupci firem, kteří již mají s konceptem Zero Waste zkušenosti. Dorazte v 9:30 do Ballingova sálu v budově Národní technické knihovny.

Sobota 10. listopadu

V sobotu zaplní Vencovského aulu na Žižkově řady umělců, neboť právě tímto dnem započne soutěž VŠE hledá talent. První kolo je pro diváky uzavřeno, ve svém diáři si však můžete poznačit termíny semifinále – 15. listopadu, Vencovského aula a finále –  3. prosince, Lucerna.

Upozornění na akci O kapku lepší student

Upozorňujeme rovněž na událost O kapku lepší student, jenž se bude konat ve dvou částech v dalším (devátém) školním týdnu. Dne 13. listopadu proběhne přednáška ve Vencovského aule o náplni činnosti Nadačního fondu Kapka naděje a možnosti vstupu do Registru dárců kostní dřeně. Následně 15. listopadu proběhnou odběry. O akci jsme informovali zde.

Foto: archiv redakce

Mohlo by tě zajímat: