Vinárna U Palečka

29. 11. 2002 | | Nezařazené titulní obrázek

Hodnotící komise tentokrát nezvykle zapadla do vinárny, ale věříme, že příště se již takové extrempóre nebude opakovat. I mistr tesař se někdy utne, a pak je to na sekyru anebo na prd. Pro nás bohužel platil ten druhý případ. Ceny se na žižkovský průměr dívají hodně shora. Je sice pravda, že jde o vinárnu, ale to neznamená, že by zde neměl nalézt uspokojení i pivní expert (popřípadě začátečník nebo pokročilý).

Ceny se na žižkovský průměr dívají hodně shora. Je sice pravda, že jde o vinárnu, ale to neznamená, že by zde neměl nalézt uspokojení i pivní expert (popřípadě začátečník nebo pokročilý). Vezmeme-li však v úvahu, že za velké pivo zde považují 4 dcl, pak se není čemu divit. Člověk ani nemusí být ekonom, aby si to spočítal – prostě na třech pivech proděláte jednoho malého podmíráka.

mapka vinárny U Palečka HOSIPA - mapka vinárny U Palečka

Bohužel tu čepují pouze Krušovice, které raději ani neinzerují svítícím vývěsním štítem, jak bývá na Žižkově zvykem. Jestli totiž Rudolf II. už tenkrát vařil takovéto pivo, pak se není co divit, že mu šel Matyáš po krku. I v dnešních časech se totiž zdá, že Krušovické pivo je výsledkem nepovedeného pokusu šíleného alchymisty (samozřejmě dodatečně dosyceno CO2). V případě Krušovic lze tedy čtyřdeckové sklenice považovat za klad.

Jednomu z členů komise dokonce v pivu plavala jakási medúza. Naštěstí byla obsluha příjemná a pivo ihned vyměnila za jiný vzorek obsahující mnohem menší druh hlavonožce. Tento incident se nemohl nepromítnout do hodnocení čistoty. Prostředí bylo zhodnoceno větou: „moc do oranžova, moc teplé, ale je to super“. Atmosféra získala nejvíc výpadkem proudu, který se postaral o hudební kulisu a osvětlení svíčkami. Je třeba upozornit, že výpadek byl náhodný a běžný návštěvník by s ním neměl počítat.

Závěrem lze jen dodat, že po zdolání kopce vám vinárna „U Palečka“ zaslouženou odměnou asi nebude.

Pivo:    
Krušovice 10   (0,4 l) 20,-
Krušovice 12   (0,4 l) 20,-
Plzeň – lahvové (0,33 l) 30,-
Poloha     3,5
Ceny      2 
Prostředí    3,5
Atmosféra    4,5
Obsluha     4,5
Kvalita stravy 4 
Čistota     3 
WC       4 

Mohlo by tě zajímat: