VŠE oslavila na rektorském dni jubileum. Souboj fakult vyhrála FFÚ

28. 4. 2023 | | Studentský život, Zprávy ze školy Rektorský den VŠE 2023

Jeden z dní, kdy je člověk snad i rád, že po střední škole nešel rovnou pracovat a rozhodl se pokračovat ve studiu. Tak by se daly označit oslavy 70. narozenin Vysoké školy ekonomické (VŠE), které se v rámci rektorského dne 26. dubna uskutečnily v areálu dobře známých kolejích na Jarově. Kromě tradičních sportovních klání byly k vidění vystoupení kapel či souboj fakult spočívající ve všemožných disciplínách. Triumfovala v něm Fakulta financí a účetnictví (FFÚ), která tak přebrala pomyslné žezlo po loňském vítězi, jindřichohradecké Fakultě managementu (FM).

Ač akce připadla na již zmíněný 26. duben, pro fotbalisty začala již o den dříve. Turnaj v malé kopané, zvaný Pohár rektora, se pro velký zájem hrál dvoudenním formátem. Titul nakonec slavilo mužstvo Speciál Bráník, v jehož dresu nastoupil i organizátor turnaje Jiří Kotáb. Jeho tým ve finále skolil paradoxně fotbalovou reprezentaci VŠE, kterou právě Kotáb vede v utkáních Univerzitní fotbalové ligy.

I příznivci jiných sportů, než honění se po trávě za merunou, si ale přišli na své. Jarovský areál stejně jako loni hostil například i basketbalový turnaj, na různých místech mohly (nejen) studentské týmy soutěžit v tenise, florbale či volejbale a jeho plážovém sourozenci. V rámci mimopražských aktivit se pak dalo dovádět v proudu řeky Sázavy či absolvovat turistickou vycházku. Sportovní vyžití probíhala povětšinou v ranních či dopoledních hodinách tak, aby byli všichni připraveni od 16:00 naplno slavit kulaté narozeniny VŠE.

Bavit se dalo mnoha způsoby

Asi největším tahákem hlavního, odpoledního programu byl souboj fakult probíhající přímo u pódia, do něhož postupně sbírali body pro své fakulty jednotliví studenti. Jeho vítězem se po více než dvouhodinovém boji stala FFÚ. Kromě toho se všichni přítomní mohli zaposlouchat do hudby pod taktovkou kapel Čára, Drt&Fut nebo Spektrum, zhlédnout vystoupení vítězů loňského ročníku soutěže Talent VŠE či podívat se, jak že to vlastně vypadá nový univerzitní merch. 

iList měl na rektorském dni také svůj stánek!

Areál pak nabízel i další možnosti vyžití, primárně v režii jednotlivých školních spolků. Samozřejmostí byla také poměrně solidní nabídka občerstvovacích stánků – například půllitr piva sice vyšel na příjemných čtyřicet korun, kebab za 180 korun už byl ale čistě jen snahou o maximalizaci zisku, sahající za hranice morálky i rozpočtového omezení mnoha studentů.

Malé chybičky celkový dojem nezkazily

Když ale odhlédneme od přemrštěné ceny kebabu a pár dalších, zanedbatelných nedostatků (například poměrně dlouhé fronty při čekání na jídlo a ne úplně dostatečné množství toalet), oslavy 70. narozenin VŠE se jednoduše povedly. Bylo co jíst, co pít i co dělat, a nikdo, kdo na Jarově strávil odpoledne s partou fajn lidí, se snad ani nemohl nudit. Navíc se opět potvrdilo, že potkávat spolužáky či pedagogy v mimoškolním prostředí, je prostě příjemné.

Odlehčenou atmosféru celé akce pak dokresluje i fakt, že samotný rektor univerzity Petr Dvořák neměl problém zapózovat ke společné fotografii se studenty – jedním takovým jsem byl i já coby autor článku. Sfouknutí pomyslných sedmdesáti svíček na školním dortu, který šlo na akci mimochodem také ochutnat, pro mě osobně tak bylo ještě o něco speciálnějším.

V článku jsme dodatečně upravili první větu. 

Foto: iList

Mohlo by tě zajímat: