VŠE se v žebříčku Financial Times umístila na 50. místě

27. 1. 2021 | | Zprávy ze školy Budova, VŠE, Žižkov, škola (1)

V prosinci zveřejnil anglický deník Financial Times výsledky hodnocení žebříčku European Business Schools Ranking 2020. Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) se v něm umístila na 50. místě pod svým novým názvem Prague University of Economics and Business. K tomuto umístění pomohlo zejména osmnácté místo v hodnocení manažerských navazujících magisterských programů zastoupených Fakultou podnikohospodářskou.

V žebříčku jsou zveřejněny výsledky 90 nejlepších evropských škol. VŠE se oproti roku 2019 zlepšila o pět míst. Mezi školami ve střední a východní Evropě je VŠE na druhém místě. První tři místa patří francouzské HEC Paris, britské London Business School a francouzské INSEAD. Hodnocení tak již tradičně dominují francouzské školy, celkem se jich umístilo dvacet dva. Podobně jsou na tom i britské školy, kterých se v žebříčku nachází devatenáct.

Střední a východní Evropu v žebříčku zastupují školy z pouze čtyř států a to z České republiky (VŠE), Polska (Kozminski University, 45. místo) Ruska (St. Petersburg University, 51. místo a IBS-Moscow Ranepa, 58. místo) a Slovinska (University of Ljubljana, 82. místo). V hodnocení se tento rok nenacházeli tradiční konkurenti VŠE, kterými jsou maďarská Corvinus University a polská Warsaw School of Economics.

Žebříček Financial Times vychází z údajů poskytnutých školami a jejich absolventy. Mezi hlavní čtyři hodnocené části patří programy MBA, programy celoživotního vzdělávání, navazující magisterské programy v oblasti managementu a kvalita pedagogického sboru. U kvality pedagogického sboru se pohlíží na podíl učitelů s titulem Ph.D., počet zahraničních pedagogů, ale i zastoupení žen.

Foto: Vysoká škola ekonomická

Mohlo by tě zajímat: