Vychází nové číslo iListu. Zaměří se na zdravý životní styl a zvládání stresu

5. 5. 2019 | | Zprávy ze školy stánek_květen

Začíná třináctý týden a zkouškové období je na spadnutí. To bývá plné probdělých nocí, stresu a velké psychické zátěže. Nezapomínejte proto na odpočinek, například při čtení nového iListu, který půjde v pondělí do prodeje. Hlavní téma posledního čísla tohoto akademického roku bude pro mnoho studentů kvůli blížícím se zkouškám užitečné: „zdravý životní styl a zvládání stresu“.

Říká se, že smích léčí. Že je tomu skutečně tak, vám v rozhovoru vysvětlí Karel Nešpor, jedna ze špiček české adiktologie, emeritní primář mužského oddělení závislostí Psychiatrické nemocnice v Bohnicích a propagátor smíchu jako léčebné metody. Vymyslel mnoha typů smíchů a úsměvů, které také předvádí svém kanále na YouTube.

Jak správně meditovat a co je to mindfulness? To se dočtete v několika praktických komentářích lidí, kteří se rozvoji osobnosti a meditaci aktivně věnují. Dozvíte se, že metod, jak správně meditovat, je mnoho a je jenom na vás, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Ačkoli si to mnoho lidí neuvědomuje, umět správně zvládat stres vás může zachránit od syndromu vyhoření. Díky iListu zjistíte, jaké jsou jeho příznaky a jak se mu úspěšně vyhnout. Častým zdrojem stresu je například prokrastinace. Jak se ji vyhnout? V novém čísle na vás čeká také 5+1 typů proti prokrastinaci.

Nový iList vám samozřejmě přinese také novinky ze školy. Víte, že na VŠE se ruší další obor? Jaká je budoucnost legálního přechodu přes koleje? Kde všude mimo Prahu se nachází další objekty naší školy? Dočtete se již v pondělí.

Tohle je pouze malá ukázka. Jaký je rozdíl mezi flirtem a znásilněním, jak se ze zarytého masožravce stal na týden vegan, jak se díky Instagramu naučit anglicky a mnoho dalšího na vás čeká v novém čísle. V závěru čísla naleznete již tradičně krizovku, ve které můžete vyhrát lístky na festival Votvírák.

Nový iList bude k dostání od pondělí 6.5. v prostoru mezi menzami v Italské budově a ve vestibulu areálu na Jižním Městě. Najdete nás ale i v menzách a Café baru Deštník.  Elektronická verze bude již tradičně dostupná také na Alza Media.

Mohlo by tě zajímat: