Co dělat, když vám vyprší časový fond pro práci na PC

7. 5. 2004 | | Nezařazené

Limit určený pro práci na počítači je dvanáct hodin týdně společně pro počítačové učebny na Žižkově a Jižním městě. U starších počítačů se softwarem Windows NT je vám čas měřen pomaleji, takže dvanáct hodin odpovídá hodinám sedmnácti. Dodržet časový limit bývá někdy problém. Dobu již strávenou na PC daný týden zjistíte vždy po autorizování vaší ID karty na monitoru, když se přihlašujete do sítě.

Limit určený pro práci na počítači je dvanáct hodin týdně společně pro počítačové učebny na Žižkově a Jižním městě. U starších počítačů se softwarem Windows NT je vám čas měřen pomaleji, takže dvanáct hodin odpovídá hodinám sedmnácti. Dodržet časový limit bývá někdy problém.

Dobu již strávenou na PC daný týden zjistíte vždy po autorizování vaší ID karty na monitoru, když se přihlašujete do sítě. Pět minut před koncem přiděleného limitu jste upozorněni na jeho brzké uplynutí a automaticky odhlášeni bez možnosti další úspěšné autorizace.

Zejména při psaní bakalářských, disertačních nebo diplomových prací či programování většinou dvanáct hodin nestačí. Pomohou-li vám k dokončení práce dvě hodiny, přijďte se svou ID kartou do místnosti sb100B nebo jm373. Kdyby ani to nestačilo, je nutné si obstarat žádost ověřenou katedrou nebo vedoucím diplomky. V žádosti nesmí chybět počet hodin nutných k dokončení práce. Na výše zmíněných místech vám na základě žádosti bude potřebná doba připsána.

Abyste ušetřili čas sobě i pracovníkům výpočetního centra, vyzývá Michal Wokoun ze správy rozvojových projektů k intenzivnějšímu užívání nově vybavených učeben studijního centra Jarov, kde toto časové omezení neplatí.

,,Mnoha lidem se současný systém nelíbí. Přístup studentů do omezených kapacit učeben musí být nějak řízen. Uvažujeme o další změně, a tou je posílení organizované výuky na úkor dnešních dvanácti hodin,“ uvedla vedoucí Oddělení provozu výpočetní techniky JM ing. Bohumila Veselá.

Mohlo by tě zajímat: