Zkouškové období bude letos prodlouženo o poslední srpnový týden. Krizový štáb VŠE přijal několik nových rozhodnutí

4. 6. 2020 | | Zprávy ze školy vše, studenti před vchodem, vysoká škola ekonomická

Během posledního zasedání krizového štábu Vysoké školy ekonomické (VŠE), které se konalo 25. května, bylo rozhodnuto o několika opatřeních týkajících se ukončení současného a začátku příštího semestru. Konkrétně se jedná o konečnou podobu termínů konání přijímacích zkoušek na VŠE, prodloužení zkouškového období a předběžné schválení konání seznamovacích kurzů.

Zkouškové období bude pro letošní letní semestr prodlouženo o poslední srpnový týden čili o dodatečné období v termínu od 24. do 31. srpna. Prodloužení se však týká pouze studentů, kteří nemohou kvůli epidemiologické situaci v současnosti vstoupit na území České republiky.

Na zasedání krizového štábu rozhodla o prodloužení rektorka VŠE Hana Machková. Toto rozhodnutí přijala na základě zákona č. 188/2020 Sb. ze dne 17. dubna, který upravuje zvláštní pravidla týkající se vysokých škol v roce 2020. O vykonávání konkrétních zkoušek v tomto dodatečném zkouškovém období budou rozhodovat vždy garanti jednotlivých předmětů.

Dalším rozhodnutím přijatým na zasedání bylo konání seznamovacích kurzů pro nově nastupující studenty. Ty se zatím budou konat v původně stanovených termínech, bude však záležet na vývoji epidemiologické situace.

Krizový štáb schválil termíny přijímacích zkoušek

Krizový štáb rozhodl také o konkrétních termínech přijímacích zkoušek na bakalářské (BS) a magisterské studium (MS). Ačkoli mnoho uchazečů může být přijato i bez jejich absolvování pouze na základě dosavadních studijních výsledků, pro ty, kterých se povinnost absolvovat přijímací zkoušky týká, byly termíny určeny zejména v druhé polovině června. Mnoho fakult však přistoupilo možnosti jejich konání online formou.

Na Fakultě financí a účetnictví proběhnou přijímací zkoušky pro BS 22. června a pro MS 23. června. Fakulta mezinárodních vztahů bude mít termíny 24. a 25. června pro BS s výjimkou oboru Manažer obchodu s kombinovanou formou studia, na který se budou přijímačky konat již 11. června. Pro uchazeče o programy v MS je určen termín 25. června.

Uchazeče čekají testy SCIO i psaní esejí

Uchazeči o BS na Fakultě podnikohospodářské se přijímacím testům vyhnou úplně, budou přijímaní pouze na základě středoškolských vysvědčení. Pro uchazeče na MS je určen termín 24. června. Fakulta informatiky a statistiky určila jako termíny přijímacích zkoušek pro BS datumy 26. a 27. června. V případě oboru Matematické metody v ekonomii se bude druhé kolo přijímacího řízení konat 25. srpna. Uchazeči o MS by budou skládat přijímací zkoušky 23. června.

Národohospodářská fakulta nevykonává vlastní přijímací zkoušky do BS, místo toho musí uchazeči úspěšně absolvovat srovnávací testy SCIO. Zkoušky na přijetí do MS si už fakulta organizuje sama, letos se budou konat 6. června.

Fakulta managementu v Jindřichově Hradci letos nahradila přijímací zkoušky povinností napsat odbornou esej na zadané téma z oblasti managementu. Témata budou zveřejněna na stránkách fakulty 17. června pro BS a 19. června pro uchazeče o MS, vždy v šest hodin večer.

Foto: Vysoká škola ekonomická

Mohlo by tě zajímat: