Změna na Jižáku sjednotí užívání počítačů

24. 11. 2003 | | Nezařazené

V období od června do září proběhly rozsáhlé změny v počítačové síti VŠE. Týkají se především sjednocování způsobu práce na počítačích v areálech Jižního Města a Žižkova. První novinkou, kterou jste mohli zaregistrovat, bylo již samotné přihlašování. Změna se dotkla především Jižního Města, kde je nyní zavedeno stejné přihlašování, jako se již delší dobu používá na Žižkově.

V období od června do září proběhly rozsáhlé změny v počítačové síti VŠE. Týkají se především sjednocování způsobu práce na počítačích v areálech Jižního Města a Žižkova.

První novinkou, kterou jste mohli zaregistrovat, bylo již samotné přihlašování. Změna se dotkla především Jižního Města, kde je nyní zavedeno stejné přihlašování, jako se již delší dobu používá na Žižkově. Je třeba zadat uživatelské jméno, přístupové heslo a studovanou fakultu. Změna souvisí i se sjednocováním uživatelských účtů – ti, kteří měli dosud dva účty, budou mít nadále pouze jeden. Ten bude společný pro Žižkov i JM.

Navíc došlo k homogenizaci pracovního prostředí, v učebnách se používají Windows XP a Office XP. Tato novinka platí i u počítačů, které jsou umístěny na chodbách – zde instalace nového softwaru probíhala koncem října.

S těmito novinkami souvisí i nákup nových počítačů do učeben. Konkrétně místnosti P108, P202 a P203 budou vybaveny zbrusu novými stroji. Jak uvádí Jakub Vorel, vedoucí oddělení správy počítačových učeben a studoven Výpočetního centra, vyřazené počítače z těchto učeben nahradí nejstarší počítače celé VŠE vůbec – stroje ve foyer budovy Jižního Města.

Mohlo by tě zajímat: