Ztraceni a nalezeni na Vinohradech

31. 12. 2008 | | Nezařazené

V omšelých vinohradských uličkách hned za Muzeem není moc míst, kde by se člověk cítil jako v jiném světě. Když procházíte Vinohradskou ulicí, vašemu oku jistě neunikne neobvyklý, dřevem obkládaný vchod, nad jehož dveřmi visí nápis Ztráty & Nálezy.

V omšelých vinohradských uličkách hned za Muzeem není moc míst, kde by se člověk cítil jako v jiném světě. Když procházíte Vinohradskou ulicí, vašemu oku jistě neunikne neobvyklý, dřevem obkládaný vchod, nad jehož dveřmi visí nápis Ztráty & Nálezy.

Při pohledu na jídelní lístek možná kdejaký student zaváhá nad tím, zda vkročit, nebo ne. Ale za ztracené peníze nalezne příjemné posezení za doprovodu jazzových melodií, prostředí plné zbytečných, ale svým způsobem kouzelných předmětů, které plní půdy našich babiček a dědečků.

Z tohoto důvodu je restaurace ideálním místem pro osamocené tuláky brázdící pražské uličky, kteří se mohou po dobu své návštěvy kochat starými rádii, zapomenutými fotkami a vším, z čeho dýchá historie. Lokál můžete využít i pro večerní posezení u piva nebo dobrého vína. S partou přátel se zde budete cítit jako v jiné zemi. Možná za to může interiér připomínající typické anglické hospůdky s velkým a dlouhým dřevem obkládaným pultem. Sice zde nenajdete ony pověstné pípy, z nichž teče teplé pivo, ale to je jedině plus. Pivo nabízí místní výčep desíti i dvanácti stupňové plzeňské. Přičemž Gambrinus vyjde na dvacet osm a Pilsner Urquell na třicet dva korun.

Pokud byste sem zavítali v době obědů, čeká vás speciální polední nabídka jídel, za které zaplatíte okolo osmdesáti korun. Pokud byste si nevybrali, můžete nahlédnout do stálého jídelníčku, počítejte však s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do kapsy.

Hospůdka většinou bývá hojně obsazená, takže, zvažujete-li večerní návštěvu, rezervace nebude od věci. Zdejší prostředí vyhledávají i populární osobnosti. Při příchodu si jistě všimnete různých čmáranic na stěnách malé vstupní chodbičky. Když se pozorně podíváte, naleznete tam podpisy Václava Havla nebo Miloše Formana. V současné sem pravidelně chodí například režisér Jan Svěrák nebo herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková.
Věcí, které tu můžete nalézt, je spousta. Ať už se jedná o relativně příjemnou obsluhu, přehršel starých věcí rozvěšených po stěnách nebo rozhovor s nějakou známou osobností.

Restaurant Ztráty & Nálezy
Vinohradská 14
Praha 2 – Vinohrady
Tel.: +420 224 216 389

Otvírací doba:
pondělí až neděle 11.30 – 23.00

Mohlo by tě zajímat: