Zúčtování s kredity

24. 5. 2000 | | Názory

Téměř každý student mívá na škole s nějakým předmětem větší či menší problémy. Karel je ale trochu výjimečný. Ne tím, že mu největší problémy dělá účetnictví. Jeho výjimečnost spočívá v množství kreditů, které na kurzy FU_101 a FU_209 použil. Celkem jich je osmnáct.

Téměř každý student mívá na škole s nějakým předmětem větší či menší problémy. Karel je ale trochu výjimečný. Ne tím, že mu největší problémy dělá účetnictví. Jeho výjimečnost spočívá v množství kreditů, které na kurzy FU_101 a FU_209 použil. Celkem jich je osmnáct. Kurz “Základy účetnictví” dělal nadvakrát. “Účetnictví podniku” dělá tento semestr počtvrté. Proto jsme se ho zeptali, jak je vůbec možné “vyplácat” osmnáct kreditů na dva celoškolsky povinné předměty:

“Jak jsem dělal jedničku (FU_101) poprvý si už nevzpomínám. Podruhý jsem ji udělal docela v pohodě. Ani netuším, koho jsem měl. Je to už dost dávno.

Když jsem dělal poprvý dvojku, tak byly právě nově zavedený centrální testy. Ty byly dost tvrdý. Přidalo mi, že tam byly úplně jiný věci, než který se probíraly na cvíku. A tak jsem měl jen asi čtyřicet bodů ze sta – to bohužel nestačilo.

Podruhý jsem si zapsal mimosemestrální kurz. Písemka se měla psát někdy v srpnu, myslím že osmnáctýho. Kolem šestýho jsem přijel z vody a hned jsem se jel podívat do školy, jestli se něco nezměnilo. Na nástěnce nic novýho neviselo. Navíc byla sobota, a tak ve škole nebyl nikdo, koho bych se moh´ zeptat. Tři dny před osmnáctým měly být konzultace učitelů. Chtěl jsem tam jet, ale ujel mi autobus. Zkusil jsem zavolat na katedru. Bohužel jsem se nedovolal, tak jsem se rozhod´, že pojedu hned sedmnáctýho, kdy měly konzultace ještě pokračovat. Přijel jsem do školy kolem poledne. Asi v jednu jsem potkal znamýho, který měl ten test psát se mnou. Jenže on mi řek´, že test se psal už ten den ráno, že termín byl přesunutej…

Příští semestr jsem chtěl dělat mezisemestrální kurz, ale v době, kdy jsem se registroval, nebyl ještě vypsanej. Zapsal jsem si proto normální, že až vypíšou mezisemestrální, tak si ho zapíšu. Při zápisu jsem si chtěl kurz změnit. Ale jelikož jsem měl z automatizovaného zápisu zapsáno jen šest kreditů a měl jsem jen tři náhradní, tak to nějak nešlo změnit. Při změně kurzu se mi nezobrazovaly ty mezisemestrální. Ani jsem nemoh´ zaregistrovaný účto vymazat. Tak jsem začal chodit na normální. Jenže se mi nepodařilo napsat průběžný testy. Poprvý jsem udělal početní chyby, protože jsem neměl kalkulačku. U druhýho testu jsem dostal účetní případ, který jsem zrovna neuměl zaúčtovat – mimochodem nevím doteď, jak se to dělá. Takže jsem se nedostal ani k závěrečný písemce, ke který jsem se skoro všechno naučil z nový sbírky, co právě vydali. Prej v tom testu nakonec byly snad i stejný příklady, jako v tý sbírce…

Teď za poslední tři kredity studuju jen účto. Průběžný písemky jsem zatím obstojně napsal. Ale jsem zvědavej, co bude v závěrečným testu. Doufám, že mě minou šílený varianty…”

Karlovo jméno je smyšlené. Události bohužel ne…

Máte-li podobnou zkušenost, o kterou byste se chtěli podělit s našimi čtenáři, napište nám na studentský.list@email.cz.

Mohlo by tě zajímat: