Jak napsat životopis? Pomoci vám můžou i formuláře z pracovních portálů

1. 2. 2022 | | PR články Pracovní-pohovor-životopis

Dobře napsaný životopis je nezbytným předpokladem k získání práce, minimálně pomůže projít prvními koly výběru. Jak by měl být profesní životopis správně koncipovaný? A co by v něm nemělo chybět?

V životopisech podle zkušených personalistů často uvádíme mnoho nekonkrétních informací a klišé, které uchazeče diskreditují hned v prvních kolech výběru. Stačí jim řádově několik sekund, aby odhalili, zda stojí za to právě Vás na pohovor pozvat. Pokud si nejste jistí, jak by měl životopis se šancí projít do užšího výběru vypadat, pomoc a inspiraci najdete zdarma například na pracovním portálu Profesia.cz.

Správně napsaný strukturovaný životopis

Dobře koncipovaný životopis by vás měl představit a poukázat na to, proč jste pro dané místo vhodný kandidát. Nové formuláře na Profesia.cz prověřené a otestované se zaměstnavateli i uchazeči o práci vás intuitivním způsobem provedou celým procesem sestavování životopisu. Navíc zajistí, že životopis bude mít přehlednou, strukturovanou a efektivní podobu a bude obsahovat vše potřebné.

Možnost tvorby více variant životopisu

CV by mělo v ideálním případě odpovídat tomu, co zaměstnavatel od uchazečů o dané místo požaduje. Právě na Profesii lze uložit více variant životopisu a na jednotlivé nabídky reagovat takovou podobou CV, která nejlépe odpovídá na konkrétní požadavky zaměstnavatele.

Další výhodou poskytující variabilitu oproti jiným formulářům je možnost zadávat v rozšířené podobě informace o svých dovednostech. Vaše konkrétní dovednosti a jejich úroveň jsou jednou ze základních věcí, kterých si náboráři všímají.

Rovnou odpovídáte na vhodné nabídky

Na zmíněném pracovním portálu můžete s čerstvě připraveným životopisem rovnou reagovat na nabídky práce nebo se nechat oslovit, pokud svůj životopis zveřejníte pro firmy. Registrované a ověřené společnosti zde totiž mohou hledat v databázi podle požadavků vhodné kandidáty a oslovit je – mnohdy i s nabídkou, která ještě nebyla veřejně inzerovaná.

Zdroj obrázku: www.yookee.cz

Mohlo by vás zajímat: