#ČESKObudoucnosti: nikoliv křižovatka Evropy, ale mozkovna světa

9. 10. 2023 | | PR články 1. Uvodni foto - Tvorime_CESKObudoucnosti

V pátek 13. října 2023, proběhne bezplatná konference s názvem #ČESKObudoucnosti k vizi: Česko mozkovnou světa díky špičkovému vzdělávání. Slov už bylo vyřčeno mnoho, teď je potřeba také něco dělat, vzkazují osobnosti Česka. Proto se připojte a podílejte se svojí aktivitou na budoucnosti Česka. Akce se koná v DOX Praha od 8:45 do 16:00.

Konference je pod záštitou premiéra Petra Fialy a mezi partnery patří například Skupina ČEZ, Nadace Orlen Unipetrol, TV Nova nebo KPMG. Z významných osobností pak vystoupí Vladimír Mařík, zakladatel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, Danuše Nerudová, bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně, Zbyněk Frolík, zakladatel společnosti Linet a bývalý viceprezident Svazu průmyslu a dopravy ČR a mnoho dalších. V rámci programu bude také vyhlášení CEO Roku/HR ředitel/ka Roku za dlouhodobou podporu vzdělání v České republice.

„Připravujeme konferenci pro všechny obyvatele, která v Česku ještě nikdy nebyla. Většina konferencí v Česku je „kecacích“. Řečníci se objeví v záři reflektorů, řeknou hezká slova, ale skutek utekl. Konference #ČESKObudoucnosti je jiná. Strategická, inspirativní, ale hlavně pracovní,“ říká vedoucí organizačního výboru Marie Novotná.

“Českým politikům trochu chybí sebevědomí, dlouhodobý pohled na Česko ve světové konkurenci a následně exekuce. Osobně nechci z Česka křižovatku ani kruhový objezd Evropy. To není sebevědomá vize, to je pouze operativa státu. Sebevědomá dlouhodobá ambice Česka musí být světová. Kdo někdy pracoval v zahraničí, tak musí potvrdit, že Češi se ve světové konkurenci neztratí. Proto jsme před 15 lety definovali vizi: Česko mozkovnou světa. A po tolika letech nevidíme jiný způsob, jak toho dosáhnout, než že budeme mít špičkové vzdělávání,” říká zakladatel platformy Michal Novák.

Na konferenci jsou proto zvány mladé osobnosti, které jsou dnes aktivní na středních a vysokých školách a mají světové ambice. Dále osobnosti současného českého byznysu, politiky, státní správy, neziskového sektoru, akademické obce a médií. Ale i osobnosti, které už jsou v důchodovém věku, ale stále mají energii a chtějí tvořit budoucnost Česka. Jelikož je kapacita prostor omezena na 400 osob, bude konference streamována, aby ji mohl shlédnout každý občan České republiky. Registrační formulář pro účast na konferenci a bližší informace o platformě jsou na webu www.CESKObudoucnosti.cz.

Foto: Konference Česko budoucnosti

Mohlo by tě zajímat: