„Josa“ a jde se na podání!

3. 12. 2004 | | Rozhovory, Sport

Blokař Jan Laš je jedním z tahounů výběru VŠE. Volejbal hrál už na gymplu a slibuje, že se o ligu i letos se svým mužstevem popere.

Blokař Jan Laš je jedním z tahounů výběru VŠE. Volejbal hrál už na gymplu a slibuje, že se o ligu i letos se svým mužstevem popere.

Honzo, už sis někdy povídal s novináři?

Na gymplu. Chodily za mnou holky s bločkama. Vždycky jim to hrozně trvalo.

To znamená, žes byl hvězda už od dětství. Kde teď hraješ?

Teď jen ve škole. Dřív jsem hrál juniorskou extraligu za Velké Meziříčí.

Z loňského úspěšného týmu vás moc nezůstalo. Hraje někdo ze současného výběru, z těch co tu dnes jsou, nějakou vyšší soutěž?

Ne, ne. Tam je problém, že pokud někde hraješ, tak nemáš čas chodit sem. Trénuješ se svým mužstvem. Pak třeba jen přijdeš na turnaj. Ale jiné týmy tady v Praze mají kluky i z první ligy. Třeba „matfyz.“

V čem jste byli loni lepší než soupeři?

Bylo nás sedm, dobře jsme se doplňovali. Taky jsme měli asi štěstí.

Chtěl bys třeba někoho pochválit?

Doktora.

Kdo je doktor?

To je trenérova přezdívka.

Kdo byl nebo je ve vašem mužstvu nejlepší, bez koho by to nešlo?

Byli tam špičkový hráči, ale myslím, že to byl kolektivní výkon.

Jak si věříte na letošní ligu?

Budeme chtít postoupit na závěrečný turnaj. Bude to těžké. Pražská skupina je dost nabitá. Ne třeba jako Ostrava nebo České Budějovice, které ve svém regionu nemají žádnou konkurenci. Každý rok se musíme o akademickou ligu pořádně poprat. Náročné budou hlavně zápasy s FTVS. Ti mívají i některé extraligové hráče.

Máte nějaký originální pokřik?

Originální moc ne. Celý turnaj jsme používali mezinárodní „josa“.

Jaký je trenér Boštička?

Určitě dokáže poskládat dobrou partii, respektive hodiny volejbalu. Taky celý systém výuky je dobře organizovaný. Nejlepší lidi z hodin volejbalu tvoří výběrový tým. Jezdíme na letní kurzy, na hory. Je tu velká parta, taková rodina. Pak to vychází. Na turnaj jdou kamarádi a ne hráči vybraní ze školy, kteří se poprvé vidí na hřišti. V tom je jeho největší přínos volejbalu na VŠE. Řekněme v systémové práci.

Mohlo by tě zajímat: