Kandidáti na krále a královnu Majálesu za VŠE: Komplikace spojené s koronavirem nás nezastaví

21. 4. 2020 | | Rozhovory majáles, král, královna

Duben je tradičně spojený s Majálesem – studentským měsícem, který vrcholí závěrečným open air festivalem v pražských Letňanech. Během studentského měsíce probíhá řada akcí, kde spolu soupeří kandidáti na krále a královnu za jednotlivé vysoké školy. Do aktivit se samozřejmě může zapojit i veřejnost a své kandidáty podporovat během všech doprovodných disciplín. Vysoká škola ekonomická (VŠE) měla v posledních letech na těchto akcích vždy nemalou základnu podporovatelů a dávala najevo týmové ducha.

Majálesový měsíc je nicméně kvůli opatřením spojeným s epidemií nemoci covid- 19 letos posunutý na září, závěrečný festival je pak naplánovaný na 28. září. Na internetu ale už teď běží hlasování a kandidáti za VŠE se pilně připravují.

Letos se našimi reprezentanty na královské volbě stali Michal Michal (Fakulta informatiky a statistiky) a Natálie Češková (Fakulta mezinárodních vztahů), kteří mají šanci VŠE přinést třetí výhru v řadě, což se historicky zatím žádné jiné vysoké škole nikdy nepovedlo.

Kandidáty vyzpovídal král Majálesu 2018 a v současnosti doktorand na Fakultě financí a účetnictví Lukáš Hulínský

Povězte nám, co pro vás bylo motivací do toho jít? 

Naty: Motivací bylo více. Kromě zážitků, nových lidí a zkušeností, které oba s Michalem určitě získáme, to byli hlavně lidi kolem mě, kteří za mnou stáli a byli nadšení do toho jít se mnou. A přesně o tom to je! VŠE nemusí být jen anonymní místo. Chtěla jsem ukázat, že je super spojit se do jedné velké party a že všichni umíme táhnout za jeden provaz. Věřím, že letos dotáhneme i to třetí vítězství v řadě.

Michal: Motivují mě především spolužáci a kamarádi, kteří mě do toho “navezli”, za což jsem jim teď vděčný. Je to pro mě nejen možnost získání nových zážitků, ale výzva a výstup z komfortní zóny, který mě posune dál. Hlavní motivací mi je vtáhnutí studentů do majálesové nálady a ukázka, že VŠE umožňuje poznat spoustu zajímavých kamarádů na celý život. Dále také rozvíjení potenciálu Majálesu, který může mít opravdu velký přesah, díky zapojení spousty studentů. V neposlední řadě také možnost získat pro školu hattrick.

Myslíte, že pro vás bude výrazná komplikace současná situace spojená s karanténou?

Michal: Nemyslím si, Majáles se zatím neplánuje rušit, ale jen posunout. Tím máme vlastně více času vše řádně promyslet. Naopak je zábavné vymýšlet způsoby, jak si poradit v této situaci. I na dálku jsme s přáteli udělali video a pořád se máme na co těšit. Zábava pro nás nezná hranice!

Naty: Souhlasím s Michalem, karantény se nebojím a o zábavu už vůbec ne. Mám za sebou školu se super lidmi, kteří rádi vymýšlí a realizují různé nápady. Třeba právě natáčení našeho královského videa byla fakt zábava, ačkoliv jsme všichni byli u sebe doma u počítače. Zároveň mám pocit, že při takto “utaženém opasku” při nouzovém stavu všichni víc a víc prahnou po nějaké zábavě a o to bude pak Majáles větší zážitek. Těším se, co to všechno přinese.

Loni VŠE obhájila oba tituly, Krále i Královny Majálesu, což se ještě žádné vysoké škole nepodařilo, letos je tak šance na hattrick. Co považujete za vaši největší výhodu?

Naty: Studenty! VŠE získala drive z minulých vítězství a od té doby se jí daří. Není to ale pouze o kandidátech, my přece reprezentujeme právě studenty. Je to hlavně o lidech, kteří za námi stojí a a podpoří nás nejen při hlasování. Už teď vím o desítkách lidí, kteří se těší, až Majáles vypukne a budou se za VŠE moct porvat.

Michal: Kandidáti jsou vlastně jen symbol ducha školy, hlavní síla je opravdu ve studentech. To oni škole získali oba tituly, ne v kandidáti. Vedle toho za námi stojí i řada akademických senátorů a spolků, zkrátka jde o kolektivní záležitost. Může se zapojit každý, a to je na tom to úžasné.

Jak vás konkrétně mohou studenti VŠE podpořit a jak se mohou zapojit?

Michal: V tuto chvíli bohužel jen skrze online hlasování, než přejdou opatření vlády. Až se bude vědět víc, tak účastí na jakékoliv akci. Každý je vítaný a my ho rádi zapojíme do party, aby se mohl bavit!

Naty: Přesně jak říká Michal, majálesové akce se posouvají zatím na neurčito. Takhle ale aspoň můžeme dopředu vzkázat, že dveře všech akcí jsou každému otevřené. Nepotkala jsem ještě nikoho na majálesových akcích, kdo by se nechtěl bavit. Když za námi přijde kdokoliv z VŠE, rádi ho přivítáme, vezmeme mezi sebe a zapojíme do programu. Pojďme společně vyhnat tu anonymitu a podpořit ducha VŠE!

Pro kandidáty VŠE můžete hlasovat do soboty 25. 4. na:

https://praha.majales.cz/kral/michal-na-treti/

https://praha.majales.cz/kralovna/natalie-ceskova/ 

Foto: Archiv Majálesu

Mohlo by tě zajímat: