Vychází nové číslo iListu. Týdenní přehled akcí

6. 5. 2019 | | Studentský život, Zprávy ze školy 2019 (1)

Další květnový týden na vás čeká velký výběr akcí všeho druhu a většina z nich je navíc zdarma. Můžete navštívit zajímavé přednášky o podnikání, cestování nebo o životní cestě Tomáše Kluse, oslavit 15 let České republiky v Evropské unii, projít se Černínským palácem nebo si i zasoutěžit o hodnotné ceny.

Pondělí 6. května

Už v pondělí si můžete koupit poslední číslo tohoto semestru. Kromě obvyklých prodejních míst vedle menzy v Italské budově a vedle vrátnice areálu na Jižním Městě ho najdete i v menze nebo v Deštníku. Čas máte až do pátku.

Klub investorů pořádá přednášku na téma Podnikání ve světě mýta a nafty. Chcete-li se dozvědět, jak vybudovat úspěšný business s palivy a mýtem nebo jak uspět v době ekonomické krize, přijďte v 18 hodin do RB 210.

V 19:45 začíná přednáška s Petrem Jandou, majitelem Klubu pánů z Ponožkovic, která se koná pod záštitou Katedry podnikání v RB 210. Budou se probírat témata jako například budování značky či business model prodej formou předplatného.

Další přednáška, na kterou vás zve Katedra podnikání, se věnuje Vzniku a růstu firmy W.A.G., změně role zakladatele firmy v rostoucí firmě a etice podnikání. Přednášku můžete navštívit v rámci předmětu 3PO544 Řízení růstu nového podnikání od 18 hodin v RB 210.

Tomáš Klus vás díky Cestě Úspěšných od 19:30 ve Vencovského aule seznámí se svou Životní cestou. Na akci je třeba se registrovat prostřednictvím formuláře na webu Cesty Úspěšných.

Pokud vám pojmy jako R, SQL nebo Python nejsou cizí, můžete se přihlásit do čtvrtého ročníku soutěže Advanced Analytics Challenge od Deloittu a Keboola. Tento rok se soutěž zaměřuje na prostředí online supermarketu. Pošlete své CV a motivační dopis do 11 hodin na ceczanalytics@deloittece.com! Challenge jako taková začíná v pátek 10. května a končí v neděli 12. května.

Úterý 7. května

Další Exportní večer vás zasvětí do tajů Obchodních a investičních příležitostí v Thajsku a Jižní Koreji. Přednáška se koná pod záštitou Katedry světové ekonomiky, Centra asijských studií a Centra evropských studií od 18 hodin v RB 211.

Středa 8. května

Od 9 do 15 hodin můžete navštívit Černínský palác v rámci Dne otevřených dveří Ministerstva zahraničních věcí. Podíváte se do nejzajímavějších a nejcennějších prostor paláce i do bytu Jana Masaryka.

V Kampusu Hybernská budete mít možnost zjistit, zda Rozpoznáte fake news. Přijďte si v 18 hodin zahrát hru Fakescape. Na akci je třeba se registrovat prostřednictvím formuláře na události na Facebooku.

Čtvrtek 9. května

Přijďte si popovídat se členy Klubu investorů i profesionály z oboru o Budoucnosti a investicích na KI Pivo. Akce začíná ve 20 hodin v restauraci Demínka (Škrétova 1, Praha 2).

Až do neděle 12. května můžete navštívit literární festival Svět knihy Praha 2019. Přijďte na besedu a autogramiádu svého oblíbeného autora, debatu nobelistů nebo na slavnostní udílení Ceny Jiřího Theinera. Letošním čestným hostem je nobelista Mario Vargas Llosa a další autoři z Latinské Ameriky. Můžete také navštívit veletrh, kde na vás čekají česká i zahraniční vydavatelství, nakladatelství a spoustu dalších organizací či spolků. Festival začíná již v 9:30 a vstupenka na všechny čtyři dny stojí 250 Kč.

Oslavovat 15 let České republiky v Evropské unii budete moci od 13 hodin na Střeleckém ostrově. Na Koncertě pro Evropu, který pořádá Evropská komise v ČR, se můžete těšit na hudební program, kde mimo jiné zazpívá Ondřej Brzobohatý. Čekají vás také moderované diskuze či informační stánky českých i evropských institucí.

Pátek 10. května

Zajímá vás Jak se žije a pracuje v Chile a Jižní Americe? Pak dorazte v 19 hodin do Kavárny dobrodruha, kde vám Jakub Pohůnek bude vyprávět jeho zážitky z dvouměsíční práce architekta a human rights defendera v Santiagu de Chile. Dozvíte se také o jeho dvouměsíčním cestování napříč Jižní Amerikou. Za vstupné zaplatíte 100 kč.

Další týden

V areálu České zemědělské univerzity (ČZU) na Suchdole se bude v úterý 14.5. konat soutěž krásy „Miss Agro 2019“. Deset finalistek bude soutěžit o titul nejkrásnější studentky ČZU. Kromě toho se můžete těšit na koncerty Prago Union, UDG, No Name a mnoho dalšího. Začátek akce je o 14:00 a vstup je zdarma.

 

Mohlo by tě zajímat: