Letní přehled akcí: Dovča v Mexiku a jóga v nebesích

26. 7. 2020 | | Studentský život koncert3

Pomalu se blíží polovina prázdnin, které jsou letos téměř pro každého alespoň trochu jiné než v minulých letech. I přesto, že se spekuluje o znovuobnovení některých vládních opatření proti šíření koronaviru, máme tu pro vás jako každý týden tipy na akce, které přinejmenším stojí za zvážení. Jejich návštěvou tak podpoříte všechny pořadatele a podnikatele, kteří to jistě ocení.

Pondělí 27.7.

Hned první tip patří do velmi oblíbené kategorie v průběhu prázdnin – tedy letních kin. Tentokrát vás Kino Pilotů zve na celovečerní film Havel, který bude ozvláštněný o krátké čtení z jeho díla. Akce se koná v 19 hod.

Pro milovníky originálních performancí je tady představení Rozladěné držky na ulici, které se bude konat na Strossmayerově náměstí od 16:30. Obě hlavní performerky Rozálie Havelková i Anežka Hessová prožily část svých životů v cirkuse a divadlo tak bude směsí tance, nonverbálního divadla i klaunérie.

Úterý 28.7.

Museli jste zrušit vaši zahraniční dovolenou? Skautský institut na Staromáku vás v úterý bez obav z omezení přenese do slunného Mexika. Chybět nebude pravé tacos ani osvěžující margarita. Dovča začíná už v 16 hod.

Akce Pražský hrad trochu jinak má za cíl ukázat méně známé skutečnosti spojované s touto jedinečnou památkou. Vycházka bude začínat v 18 hodin na Hradčanském náměstí a dozvíte se na ní něco o stavitelích katedrály nebo o životě v tereziánském Ústavu šlechtičen.

Středa 29.7.

Jóga na jedinečných místech je dnes velmi populární aktivní odpočinek. Ve středu je jedna taková lekce připravená na Střeše Lucerny. Večerní jógu v nebesích od 18:45 povede oblíbený lektor Tobias Lorenzo.

Pokud se vám už zdá, že jste dlouho nenavštívili žádný koncert, ve středu budete mít možnost. V přírodním areálu na pražském Výstavišti vystoupí pop-rocková kapela UDG. Přijďte si užít pohodovou letní atmosféru a skvělou hudbu. Areál se otevře už v 16 hodin.

Čtvrtek 30.7.

Argentinské tango je nepochybně jeden z nejvíce smyslných tanců. Jestli chcete ovládat alespoň základy tohoto umění, workshop Argentinské tango pro úplné začátečníky může být to pravé ořechové. Lekce začíná v 18 hod.

Další z nabídky letních kin – dokumentární film Forman vs. Forman pořádá spolek Probuďme Nusle společně s KineDokem. Úplně první promítání v Altánku Jezerka začíná ve 20:45.

Pátek 31.7.

Prosecco jednoznačně patří mezi nejoblíbenější letní alkoholické nápoje. Na Prosecco festu, který se koná v pátek a v sobotu na Střeleckém ostrově ochutnáte to pravé prosecco a k tomu zahraje kapela Queenmania. Akce se koná od 17 hod.

Sobota 1.8.

Tradiční Dyzajn Market Prázdniny se letos bude konat již tento víkend. Přehlídka nových i těch známých a ověřených designerů bude nabízet své kousky na Výstavišti Holešovice každý den od 10:00 do 19:00. K vidění budou originální šperky, oblečení, doplňky, dekorace a spousta dalšího.

Pokud jste takzvaně více orientovaní na jídlo než na design, lepší volbou pro vás bude Letní street food festival na Smíchovské náplavce. Podávat se bude světová kuchyně od tradičních pokrmů ze Srí Lanky po hmyzí speciality. Je jen na vás, co vyzkoušíte. Máte na to čas od 10 do 20 hod.

Neděle 2.8.

Nedělní tip není jen tak pro každého. Klánovický Mini Adventure 2020 je zážitkový závod dvojic plný výzev. Během tří hodin jízdy na kole navštívíš několik stanovišť s různými disciplínami, které mohou zahrnovat řezání polena, slanění, logické úkoly nebo třeba jízdu na kanoi. Závod začíná už v 8 hodin ve Sportovní Hale Starosty Hanzala a je nutné se na něj zaregistrovat.

Mohlo by tě zajímat: