Novinka od protinožců: letní semestr zkrácen o dva půlměsíce!

5. 5. 2002 | | Nezařazené

Již v tomto semestru se má podle vzoru novozélandských kolegů zkrátit výuka na VŠE. K inovaci přispěla výzkumná výprava našeho rektorátu na souostroví v Pacifiku. Rozhodnutí vedení školy vyplynulo z poznatku, že studenti do školy chodí stejně jen na obědy, na tělocvik a laškovně dovádět do filmového klubu.

Již v tomto semestru se má podle vzoru našich novozélandských kolegů – protinožců zkrátit výuka na VŠE. K nečekané inovaci přispěla výzkumná výprava našeho rektorátu na souostroví v Pacifiku. Rozhodnutí vedení školy zkrátit délku letního semestru o měsíc vyplynulo z poznatku, že studenti mají studovat hlavně doma a že do školy chodí stejně jen na obědy, na tělocvik a laškovně dovádět do filmového klubu.

Vedle toho, že do školy budeme chodit jenom v noci (viz ostatní články na toto téma), bude výuka probíhat pouze do poloviny dubna. Všechny testy se tedy budou psát v příštích dvou týdnech, jak pro Bulvu exluzivně uvedla asistentka prorektorky pro pedagogiku Ladislava Zubatá. Dále pak utrousila: „Studenti jsou pro naši školu stejně jenom přítěží. Všem se nám nesmírně uleví, nebudou-li nás obtěžovat déle než je nezbytně nutné.“ Kdo má tento semestr zapsanou mikroekonomii nebo statistiku, nebude mít na růžích ustláno. Může se stát, že bude muset psát i čtyři testy po sobě v jeden den, aby se to všechno stihlo. „Naši studenti jsou ale otrlí a domnívám se, že vydrží ledacos,“ usmívá se Zubatá.

„U nás na Novém Zélandu se tento způsob výuky znamenitě osvědčil,“ e-mailuje k tomu na náš dotaz sekretářka rektora novozélandské vysoké školy Papua Guineová-Procházková. „V jarních měsících tak opadl nával v menze i na záchodcích,“ dodává šaramantně šprýmařka původem z Hané.

Proto vyzýváme studenty VŠE, aby si zbývajících dvou týdnů na škole užili a vymáčkli z ní během této doby, co se dá.

Mohlo by tě zajímat: