Možná bude i beach

3. 12. 2004 | | Sport

Výrazného úspěchu letos dosáhli naši volejbalisté na Českých akademických hrách v Praze. Družstvo mužů se kvalifikovalo z oblastního přeboru Prahy, kde skončilo druhé za FTVS. V konkurenci osmi pražských týmů, kde ze šestnácti zápasů prohrálo jen tři, je to rozhodně úspěch. Na závěrečném turnaji akademických her se náš tým umístil na pátém místě.

Výrazného úspěchu letos dosáhli naši volejbalisté na Českých akademických hrách v Praze. Družstvo mužů se kvalifikovalo z oblastního přeboru Prahy, kde skončilo druhé za FTVS. V konkurenci osmi pražských týmů, kde ze šestnácti zápasů prohrálo jen tři, je to rozhodně úspěch. Na závěrečném turnaji akademických her se náš tým umístil na pátém místě.

O tom, jak se takový tým tvoří a jak vlastně funguje volejbal na VŠE, jsem si povídal s vedoucím volejbalového oddílu Jaroslavem Boštičkou. Kolem nás se urputně trénovalo, kluci skákali metr nad síť a každá strana urputně bojovala o to, aby neprohrála. Musela by totiž uklízet tělocvičnu. Po dvou hodinách se protáhli a zhodnotili, jak to vypadá s ženským volejbalem na VŠE. Shodli se, že ty poslední volejbalistky byly levé a že je potřeba lákat nové tváře. A šlo se do sprch. A taky na pivo, na jižák, zavzpomínat na staré časy. Celé dvě hodiny ale nehrají jen dvě šestky proti sobě. „Snažíme se o nástin herních situací, ale není to dotažené do konce. Hodně kluků ještě hraje i mimo školu. Jsou zvyklí na své nahrávače, svůj systém hry, proto je to jen takový náčrt, jak by se dalo trénovat,“ říká Boštička. S tělocvičnou je spokojen. „Máme to tu vždy na dvě hodiny, což si jiné školy dovolit nemůžou.“ I to by mohla být výhoda před začínající vysokoškolskou ligou.

Kromě výuky se mohou studenti bavit volejbalem i na mnoha akcích pořádaných volejbalovým oddílem. „Velmi zajímavý je lyžařský kurz, kde je večer pronajatá tělocvična a chodí se pinkat. Nejbližší akcí je prosincový turnaj smíšených družstev na Opatově. Stejný proběhne ještě někdy na jaře. Také bych upozornil na dubnový dvacetičtyřhodinový volejbalový maraton a na tradiční společensko-sportovní víkendové setkání akademické obce volejbalistů.“

„ Mým snem je zavést výuku beach volejbalu, ale narážíme na finanční bariéry. Rekonstrukce areálu na Třebešíně, kde by byly kurty, by tomu mohla pomoci.“ Shrnul aktivity volejbalového oddílu Boštička.

Mohlo by tě zajímat: