Na VŠE se bude promítat dokument Offline

18. 2. 2020 | | Studentský život Dokument Offline

Umíte si představit, že se na týden kompletně odpojíte od internetu? Budete bez novinek, sociálních sítí, seriálů, hudby… Čtyři studenti si to vyzkoušeli a jejich zkušenosti natáčeli lidé z Katedry multimédií Fakulty informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické.

Cílem dokumentu Offline, který z experimentu vyšel, bylo poukázat na to, jak moderní technologie zasahují do našich životů, některé věci nám usnadňují a jiné právě naopak.

Režie se chopil Pavel Michalík, který je zároveň vyučujícím na čtvrté fakultě. Se Zdeňkem Vondrou, vedoucím Katedry multimédií, oslovili několik mladých lidí ve věku 16 až 20 let, jestli by si chtěli život bez internetu zkusit. „Chtěli jsme poukázat na to, že se vše točí okolo moderních technologií, a že už si bez nich nedokážeme představit svůj život. V mnoha případech nám moderní technologie zjednodušují běžný den, ale na druhou stranu nám berou hodně času,“ vysvětluje Vondra. Na nabídku nakonec kývli čtyři student a týden bez počítačů a mobile mohl začít

Na jejich offline cestě si čtveřice studentů natáčela každý den videoblog, kam zaznamenávali svoje pocity a zážitky, třeba o tom, kolik najednou mají času nebo jak se jejich život změnil. Kromě videoblogů účastníků dokument obsahuje i komentáře psycholožky Alžběty Postivanské a adiktologa Jaroslava Vacka.

Dokument vznikl loni a premiéru měl v listopadu, teď studenty i vyučující čeká druhé promítání. Na závěr půlhodinového dokumentu proběhne i debata s tvůrci, kteří na místě taky budou. Pokud vás koncept života bez internetu zaujal, zajděte ve čtvrtek v 18:00 do RB 101.

Foto: Katedra multimédií

Mohlo by tě zajímat: