Noty místo grafů

26. 10. 2001 | | Studentský život

Hudební těleso naší školy, Musica Oeconomica Pragensis, má za sebou první poprázdninové setkání a zve studenty znovu do svých řad. Sdružuje ekonomy se zájmem zpívat či hrát na hudební nástroj, od prváků po doktorandy.

Hudební těleso naší školy, Musica Oeconomica Pragensis, má za sebou první poprázdninové setkání a zve studenty znovu do svých řad. Sdružuje ekonomy se zájmem zpívat či hrát na hudební nástroj, od prváků po doktorandy.

Už od začátku semestru čeká hudebníky mnoho práce, připravuje se velká událost na 30. října. Díky pozvání rektorky vystoupí na půdě VŠE prof. Topercer, klavírista a rektor AMU. Nejprve zahraje za doprovodu našich studentů Charpentierovo Te Deum a poté několik sólových klavírních skladeb – Slovanské a Uherské tance. Pro sváteční atmosféru Vánoc se chystá tradiční Česká mše vánoční J. J. Ryby a výběr ze známých pastorel a koled. Musica Oeconomica Pragensis funguje již půl roku a má za sebou dva koncerty. První z nich se uskutečnil pod záštitou místních hudebníků v Berouně. Druhý se konal 7.června , kdy zaznělo před plnou Novu aulou již zmíněné Te Deum a menší skladby Bacha, Dvořáka a Šostakoviče.

Pěvecký sbor se pod vedením doc. Spirita schází každé pondělí od 18.00 do 20.00 v zasedací místnosti rektorky (157 NB). Přijít může každý, kdo rád zpívá, zájem je dle slov doc. Michala Spirita hlavně o altistky a tenoristy. Komorní orchestr zkouší ve středu od 19.30 do 22.30 v zaměstnanecké menze. Vede jej britský dirigent Haig Utidjian. I on vítá všechny nadšence, zvláště pak hráče na housle, violu, fagot a violoncello.

Už na prvním podzimním setkání 19. září bylo cítit, že mezi členy souboru vládne pohoda a přátelská atmosféra. Asi také proto se tu těší opravdu na všechny, kdo mají hudební nástroj, smysl pro humor a chuť udělat naši školu přívětivější k lidské duši. Flétnistka Iva Fedjuková vzkazuje všem, kdo váhají: „Hlavně nemějte strach, že něco nezvládnete, a nepodceňujte své schopnosti. Přijďte se k nám podívat a uvidíte, že nejsme žádní profesionálové, jen nás baví hrát a scházet se.“

Jakékoli další informace dostanete u doc. Michala Spirita na katedře práva nebo u Ivy Fedjukové (xfedi02@vse.cz) na telefonním čísle 0608/515830.

Mohlo by tě zajímat: